DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Kto je kto

13. 08 2014 14:35 | Alexandra Stahlová
Feriha
Feriha Foto: Calinos Entertainment

Osoby a obsadenie

Feriha Yılmazová Sarrafoğluová (Hazal Kaya)

Feriha - Feriha
Foto: Calinos Entertainment
 
Je pôvabná a veľmi bystrá. No za svoju chudobu a svoj pôvod sa extrémne hanbí, pretože to považuje za svoj najväčší hendikep a niečo, čo by ju v očiach jej nových spolužiakov nenapraviteľne zhodilo, a tak začne predstierať, že je niekým, kým nie je – v podstate zaprie, kým je a zaprie i svoju rodinu! Celé sa to začne jedným malým klamstvom, keď zahanbená otcovým zanedbaným výzorom zaklame, že je to len rodinný šofér – a zrazu sa jedna lož nabaľuje na druhú, tá na ďalšiu... Až niet bezbolestnej cesty von z tohto paláca klamstiev, poloprávd a lží! Najhoršie však na tom je, že v tom zmätku, ktorý spôsobila, môže stratiť všetkých, na ktorých je záleží... Ale i samu seba.

Emir Sarrafoğlu (Çağatay Ulusoy)
Feriha - Emir
Foto: Calinos Entertainment
 
Na škole sa k nemu spolužiaci o učitelia správajú rovnako, ako všade inde v spoločnosti – ako k nekorunovanému princovi, kríženému s polobohom, ktorý smie v podstate všetko, na čo si len pomyslí. Koniec koncov, jeho rodina si pokojne môže kúpiť všetko a každého. Užíva si život plnými dúškami a na nikom a ničom mu nejako extra nezáleží. O obyčajné smrteľníčky sa nezaujíma, každú chvíľu randí s nejakou modelkou alebo herečkou... Alebo skôr randil. Keď sa totiž zoznámil s Ferihou, niečo sa zmenilo – ona jediná sa mu totiž z nejakého dôvodu dostala pod kožu! Jeho srdce sa veľmi dlho bránilo láske, pretože z prvej ruky vie, že to zamilovaným nie vždy vyjde a ich blízki potom veľmi trpia. Jeho rodičia sa totiž rozviedli, no ani v nových vzťahoch šťastie nenašli... Otec Ünal (najprv Eray Özbay, neskôr Murat Onuk) sa stále správa, akoby mal 20, a nie dvakrát toľko – neustále randí s novými a novými mladými žabkami. No a mama... Tá sa síce opäť vydala, vďaka čomu má Emir teraz malého bračeka Cana, no neustále je s manželom niekde v cudzine, takže sa o malého v podstate stará Emir...

Hande Gezginová (Ceyda Ateş)
Feriha - Hande
Foto: Calinos Entertainment
 
Hoci sa už s Emirom pozná celú večnosť a spolu s Korayom sú minimálne rovnako dlho nerozlučná kamarátska trojica, čosi ako traja mušketieri, niekde hlboko v srdci nikdy neprestala dúfať, že jedného dňa si ju Emir konečne všimne aj ako ženu a uvedomí si, že práve ona je preňho tá pravá. Preto, pochopiteľne, veľmi ťažko nesie všetky jeho dlhodobé i krátkodobé úlety s dlhonohými bezduchými kráskami – a preto ešte ťažšie nesie jeho neprehliadnuteľný záujem o Ferihu. No tak trochu paradoxne je sama úplne hluchá a slepá k tomu, že i o ňu niekto veľmi stojí – Koraya skrátka stále vníma len ako kamaráta a jeho položartom-polovážne mienené neohrabané pokusy o zblíženie vôbec neberie vážne.

Koray Onat (Yusuf Akgün)
Feriha - Koray
Foto: Calinos Entertainment
 
Emirov najlepší kamarát ho pozná lepšie ako jeho vlastná rodina. A nepochybne tiež lepšie, ako svoje topánky. Ako jeden z mála pozná aj Emirovu druhú, starostlivú, láskavú a obetavú stránku, vie o jeho starostiach a trápeniach a pozná aj jeho najväčšiu slabinu – jeho mladšieho bračeka Cana, ktorý nedávno skončil v nemocnici. S Emirom sa vlastne nikdy poriadne nepohádal, sú ako bratia... No začne to medzi nimi riadne škrípať kvôli Hande, ktorá je do Emira neprehliadnuteľne zbláznená a šialene žiarli na Feri. Koray má totiž zase slabosť pre Hande – a keď je ona nešťastná, aj on je bez nálady.

Zehra Yılmazová (Vahide Perçin)
Feriha - Zehra
Foto: Calinos Entertainment
 
Je presvedčená o tom, že rozum a krása, ktoré dal osud jej dcére do vena, ju predurčujú na iný, lepší život – a že vďaka nim jedného dňa zachráni celú rodinu! Upína sa k predstave, že Ferihin život bude úplne iný, ako ten jej a že jej bude vrchovato dopriate všetkého, v čo ona len márne dúfala vo svojich odvážnych snoch, ktoré nikdy nedostali šancu byť naplnené. Nuž, áno... Zrejme žiadna žena nesníva o tom, že jedného dňa bude žiť v Etlieri, jednej z najkrajších častí istanbulskej štvrte Beşiktaş – ale len preto, lebo bude upratovačkou iných, šťastnejších a bohatších...

Rıza Yılmaz (Metin Çekmez)
Feriha - Rıza
Foto: Calinos Entertainment
 
Na rozdiel od svojej manželky si nemyslí, že ich život je až taký zlý... A celkom nechápe, prečo sa Zehra tak nezmyselne upína na predstavu, že jej dcéra sa jedného dňa vydá za nejakého krásneho a dobre zaopatreného mladého muža. Je to milý a láskavý muž, prostý a priamočiary. A je tiež veľmi hrdým, preto je preňho, ktorý napriek chudobe nikdy nezostal nikomu nič dlžen, veľmi ťažké a bolestivé vyrovnať sa s tým, že zrazu, kvôli neodpustiteľnému prehrešku svojho milovaného syna Mehmeta, musí celá rodina drieť, aby splatila obrovský jeho dlh. A nielen to, škrie ho tiež, že sú nútení nevýhodne predať pozemky, ktoré mali byť jediným, akým-takým dedičstvom jeho detí – no keďže i žiadna banka nechce poskytnúť úver, nemajú, žiaľ, inú možnosť...

Mehmet Yılmaz (Melih Selçuk)
Feriha - Mehmet
Foto: Calinos Entertainment
 
Ferihin starší brat je neustále naštvaný – na svoj zbabraný život, na sestru, ktorá je podľa neho príliš ambiciózna a nezmyselne sa snaží stať sa niekým, kým nie je... Vlaste akoby bol nonstop naštvaný na celý svet! Navyše je zástancom archaického patriarchátu, a tak si (nielen) doma sústavne uzurpuje práva, ktoré mu v dnešnej modernej spoločnosti už neprináležia, alebo by aspoň nemali – napríklad príkazy a zákazy, ktorými častuje svoju dospelú sestru, a to dokonca aj v prítomnosti rodičov! Jeho výsostné postavenie v rodine je ale razom zabudnuté, keď sám neospravedlniteľne pochybí a celú rodinu tým dostane do nepredstaviteľných problémov!

Cansu İlhanlıová (Sedef Şahin)
Feriha - Cansu
Foto: Calinos Entertainment
 
Hoci navonok jej život možno vyzerá ako splnený sen väčšiny jej menej šťastných - rozumej chudobnejších – rovesníčok, v skutočnosti je to menšie peklo, za ktoré by s ňou žiadna z nich iste nemenila, ak by poznala pravdu. Jej prehnane ambiciózna a kritická nevlastná mama Sanem (Deniz Uğur) totiž nevynechá jedinú príležitosť, aby ju nezhodila či neponížila! Teda aspoň z Cansuinho uhla pohľadu je to tak, a preto sú ich vzájomné vzťahy riadne napäté v podstate už od začiatku Saneminho manželstva s Cansuiným otcom Haldunom (Özhan Carda). Cansu totiž macoche stále zalieva, že sa jej otec do nej zamiloval ešte v čase, keď bol ženatý s jej mamou – a tiež ju viní z maminej smrti... Má vážne psychické problémy a je doslova posadnutá Emirom, do ktorého sa platonicky zaľúbila, keď ho ešte ani poriadne nepoznala – vlastne iba z novín a časopisov!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na