Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 157. a 158. epizóda

11. 07 2018 14:15 | Alexandra Stahlová
Feriha: 157. a 158. epizóda
Feriha: 157. a 158. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Keď v novinách vyjde článok, odhaľujúci jej lož, zahanbená a zničená Hande sa úplne zosype...

Prefíkaná potvora Gülsüm (Pelin Ermiş) je na koni – celá šťastná, že jej zvlčilý plán tak dokonale vychádza, Korayovi (Yusuf Akgün) vyhodí na oči, ako zle odhadol úbohú Pınar (Damla Debre) a že tá nezodpovedná žena sa o jej syna už viac starať nebude! Güneş (Gizem Karaca) sa síce nejakým zázrakom podarilo z nezávideniahodnej situácie vyviaznuť, pretože Yavuzovi (Emre Koç) ani nenapadlo, že by taxík, v ktorom sa akože chystala odísť od Hande (Ceyda Ateş), šoféruje Emir (Çağatay Ulusoy)... Úplne vyhraté však aj tak nemá, pretože brat ju aj naďalej drží nakrátko - a dokonca jej chce zakázať i akýkoľvek kontakt s Hande mimo práce! A potom je tu ešte Engin (Uğur Karabulut), ktorého ako potenciálne veľmi nebezpečného muža, s ktorým sa neradno zahrávať, vníma nielen Güneş, ale po včerajšku už aj Emir s Korayom. A, žiaľ, nemýlia sa – Engin si už totiž dal dve a dve dohromady a pozná pravdu o včerajšku, pretože... Videl Emira šoférovať taxík!

Zdá sa, akoby bol Yavuz Hande naozaj posadnutý! Neprejde totiž ani dvadsaťštyri hodín a opäť ju vyhľadá v jej kancelárii - aby jej pripomenul, ako sa má správať a čo všetko riskuje prípadným porušením ich „dohody“... Sotva vytiahne päty z firmy, príde ďalšia návšteva. O poznanie príjemnejšie, no neprehliadnuteľne znepokojená – Koray. A nečakane nehľadá Hande, ale Güneş! Ako inak, kvôli Emirovi, o ktorého zdravie a život sa (nie bezdôvodne) obáva. Správne totiž tuší, že sa kdesi v prístave má stretnúť s Enginom a... Žeby jeho najlepší priateľ toto stretnutie nemusel prežiť v zdraví – alebo vôbec! A nebyť Güneş, Emir by zrejme skutočne skončil s guľkou v hlave niekde pri krajnici na Enginov príkaz, ona však jeho život vykúpi svojou slobodou a šťastím...

Keď Yavuz zistí, že ho Hande neuposlúchla a Emir ju bol navštíviť vo firme, v ktorej pracuje i jeho sestra, zavolá do médií a vyzradí im jej najväčšie, starostlivo skrývané tajomstvo! Güneş zájde za Emirom, aby ho raz a navždy presvedčila o tom, že je s Enginom preto, lebo chce, že je rozhodnutá si nový vzťah chrániť a nestojí o to, aby sa medzi nich tlačil, pretože už jej i tak ublížil viac ako dosť – no nie preto, žeby to bola pravda, ale aby ho chránila. Akoby sa už i tak necítila dostatočne mizerne, na odchode sa do nej nenávistne pustí i práve za synom prichádzajúca Aysun (Ahu Sungur), ktorá, ako obvykle, nemá ani najmenšie tušenie, o čo vlastne ide... To sa však zmení, keď jej Emir vyčistí žalúdok – uvedomí si totiž, že Güneş zjavne nepredstavuje žiadnu bezvýznamnú a už uzavretú kapitolu v jeho živote, ako dúfala! Zlý pocit, čudný nepokoj a nejasné obavy v Emirovom srdci by sa ale nepochybne neporovnateľne znásobili, ak by vedel, že Engin práve Yavuzovi oznámil zámer sa s Güneş oženiť – a on, i keď neprehliadnuteľne zaskočený, nemá námietky!

Keď v novinách vyjde článok, odhaľujúci jej lož, zahanbená a zničená Hande sa úplne zosype. Aj Koray je zdrvený, pretože si to vyloží tak, že celú tú šarádu so zasnúbením pred ním Hande hrala len preto, aby sa ho konečne zbavila! Hoci si Emir robí o kamarátku starosti, neprestáva tiež svojím spôsobom bojovať o Güneş, a tak si počká na Engina a... Trochu si ho podá. Starosti o Hande si robí aj Lara (Feyza Civelek), no keď ju vo firme nenájde, pokúsi sa poradiť aspoň evidentne úplne vykoľajenej a veľmi nešťastnej Güneş a utešiť ju. Večer sa Lara zastaví aj u Koraya, aby sa prezvedela, ako sa má Pınar. Diabolská Gülsüm pred ňou a svojou mamou Hatice (Ayşegül Uyguner) teatrálne vykreslí úbohú pestúnku ako nespoľahlivú závisláčku, na rozdiel od jednoduchej Hatice však Lara tejto evidentnej lži neuverí. Koray napokon nájde Hande a prinúti ju o všetkom sa s ním porozprávať. Keď pravda konečne vyjde najavo, najprv sa nesmelo spoja ich dlane a potom sa... Uplakaná Hande schúli v bezpečí Korayovho náručia. Ani jeden z nich síce presne nevie, čo im budúcnosť prinesie, no chcú jej čeliť spolu.

Ťažko povedať, či Engin s niečím podobným rátal alebo nie, no Güneş na jeho žiadosť o ruku odpovie ráznym „Nie!“ Je zvláštne, že práve Emir je ten, kto Hande úprimne odhovára od pomsty Yavuzovi. Gülsüm zneistie, keď zistí, že starostlivý Koray objednal Pınar k lekárovi – pravda o tom, ako veľmi jej ublížila, by predsa mohla vyjsť najavo! Riadny šok čaká aj Güneş, keď sa od Hande dozvie, že ich novým, kolegom je... Emir, ktorý ju už kvôli akejsi pracovnej porade čaká na jachte! A hoci by Güneş šla radšej do pekla, napokon sa ona a jej osudový muž znova stretnú na mieste, kde prežili tie najkrajšie i najhoršie chvíle – a tentoraz je Emir odhodlaný držať ju vo svojej blízkosti hoc aj násilím a celú večnosť, len aby si konečne povedali pravdu. No Güneş je hrdá a nenechá sa už nikým k ničomu nútiť, a tak radšej skočí do ľadovej vody - odhodlaná buď doplávať na breh alebo sa radšej utopiť, ako sa komukoľvek podriadiť...!

Sledujte vo štvrtok, 12. júla, o 0.15 a 22.25!

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na