Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 153. a 154. epizóda

10. 07 2018 00:35 | Alexandra Stahlová
Feriha: 153. a 154. epizóda
Feriha: 153. a 154. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Je nepochybne malý zázrak, že keď sa prídu Sanem, Yavuz, Engin a Güneş zabaviť do Emirovho klubu, nedôjde k žiadnej tragédii...!

Po tom, čoho bol práve svedkom, Engin (Uğur Karabulut) riadne vyčistí Güneş (Gizem Karaca) žalúdok, pretože veľmi dobre vie, že Emir (Çağatay Ulusoy) je najväčší nepriateľ jej brata Yavuza (Emre Koç). A potom na ňu pritlačí, zdanlivo jej nechávajúc zadné vrátka z tejto nepríjemnej situácie. Vraj ho má presvedčiť, aby Yavuzovi nič nevyzradil – tým, že mu dá šancu, aby sa lepšie spoznali... To sa však už do firmy vráti Hande (Ceyda Ateş), a tak sa Engin poberie preč – bez toho, aby od Güneş dostal to, v čo dúfal! Koray (Yusuf Akgün) je dotknutý, pretože práve na ňom si Emir vybije zlosť po návrate do klubu, navyše úplne bezdôvodne! A hoci sa priateľovi neskôr ospravedlní, nie je s ním reč, pretože je kvôli Güneş stále viac a viac rozorvaný... Enginovi sa napokon predsa len podarí dosiahnuť, po čom túži – keď ho totiž večer uvidí rozprávať sa s Yavuzom, strach zvíťazí. No na rozdiel Engina si je absolútne istá, že čas nedobrovoľne strávený s ním v nej žiadne city k nemu neprebudí!

Ťažko povedať, ktorý zo sokov je viac vytočený, keď sa ráno stretnú na príjazdovej ceste pred Handeinou kanceláriou, či odchádzajúci Engin, ktorý práve priviezol do práce kyslo sa tváriacu Güneş, alebo Emir, ktorý ju z nejakého dôvodu veľmi túži vidieť. Zdá sa, že Pınar (Damla Debre) a Koray zaviazli na mŕtvom bode, odkiaľ sa nie a nie pohnúť. Konečne sa zblížiť im totiž bráni... Hande. Vlastne už len fakt, že vôbec existuje. A zjavne niečo chystá, prečo by inak požiadala Laru (Feyza Civelek), nech na pyžamovú párty, ktorej sa okrem nich zúčastnia aj Larina sestra Zeynep a Güneş, pozvala aj Pınar! No zaujímavá a porovnateľne napätá konštelácia osôb sa dnes vyskytne i niekde inde, v Emirovom klube – na Canino (Zeynep Çamcı) zdesenie totiž Emir dal vyhadzovačom opačný príkaz ako ona, takže do klubu dnes prikvitne aj Yavuz! Ako na potvoru sa dva nie práve najpríjemnejšie večery zakrátko zlejú do jedného, keď na seba pri výťahu v bytovke narazia narýchlo odchádzajúca Güneş a domov sa práve vracajúci Emir...

Keď si Yavuz nechá preveriť Hande a dozvie sa, že je to Emirova dlhoročná kamarátka, poriadne ho to rozladí. Dokonca až tak, že okamžite nasadne do auta a zájde do Handeinej firmy, rozhodnutý odvliecť ju odtiaľ hoci aj za vlasy! No nepochodí, čo ho rozbesní ešte viac... Hatice (Ayşegül Uyguner) a Gülsüm (Pelin Ermiş) sa presťahovali do malého bytíku, ktorý im kúpil Koray. Podľa Hatice je primalý, no podľa Gülsüm je pre jej mamu tak akurát, pretože ona sa tu pridlho ohrievať nemieni, je totiž skalopevne presvedčená o tom, že ona, Koray a Kaan budú jedného dňa opäť rodina. Sanem (Deniz Uğur) zúri, pretože jej plán na zničenie Cansu (Sedef Şahin) a prisvojenie si jej majetku nevyšiel. Už má v rukách jediný tromf, a tým je Yavuz, jeho nenávisť k Emirovi a jediná slabina... Güneş! Preto Yavuzovi navrhne naozaj zvláštnu stratégiu, aby sa šli všetci spolu zabaviť večer do Emirovho klubu – ona, on, Engin a Güneş! Je nepochybne malý zázrak, že nedôjde k žiadnej tragédii, hoci Güneş potom celú noc kvária desivé nočné mory, ako odporne ľahostajný Emir donesie Yavuzovi jej náušnice so slovami, že si ich zabudla, keď od neho odchádzala!

Gülsüm si náhodou vypočuje dôverný rozhovor Pınar a jej kamarátky na ihrisku, z ktorého vyrozumie, že predsa len má záujem o Koraya a že ani ju, ani Hande nepovažuje za konkurenciu. V jej chorom mozgu sa zrodí naozaj šialený plán pomsty... Iný, nemenej dôverný rozhovor si vypočuje Hande, a síce rozhovor medzi Enginom a Güneş, ktorý vrhá úplne nové svetlo na jej novú kolegyňu a jej správanie. Preto sa okamžite skontaktuje s Emirom, aby mu povedala, že Güneş ho po celý čas chráni pred bratom a jeho hnevom, no on zareaguje ako necitlivý hlupák – predstieraním, že Güneş a všetko s ňou súvisiace je mu úplne ľahostajné! Hm, tak potom prečo sa na druhý deň opäť akoby náhodou objaví v jej blízkosti, len aby sa s ňou mohol škriepiť? Keď Pınar príde po Kaana, Gülsüm jej do nápoja rozdrví pár svojich antipsychotík, hoci veľmi dobre vie, že dravému človeku môže spôsobiť vážne, možno dokonca nezvratné zmeny v chémii mozgu!

Keď na mesto sadne noc, Yavuz sa opäť vráti do Handeinej firmy. S jediným cieľom – vyhrážať sa jej a zastrašiť ju, len aby od nej dostal preč Güneş! Lenže Hande, akokoľvek vystrašená a ponížená. Je odvážna a je rozhodnutá radšej hoc aj zomrieť, ako sa mu podvoliť – a tým, paradoxne, naňho urobí dojem, ako dosiaľ žiadna iná žena... Yavuzove myšlienky by sa ale nepochybne uberali úplne iným smerom, keby čo i len tušil, že práve v tejto chvíli sa do jeho domu nepozorovane vkradol neželaný návštevník, Emir. Len preto, aby zaskočenej Güneş vrátil tie prekliate náušnice...!

Sledujte v utorok, 10. júla, o 22.30!

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na