Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 145. a 146. epizóda

03. 07 2018 00:30 | Alexandra Stahlová
Feriha: 145. a 146. epizóda
Feriha: 145. a 146. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Nezmieriteľný Emir sa rozhodne vziať Yavuzovi to, čo mu je najdrahšie – jeho milovanú sestru Güneş!

Yavuz (Emre Koç) len ťažko skrýva znechutenie, že Can (Zeynep Çamcı), ktorá ho zaujíma stále viac, prišla na jeho veľkolepú párty akurát s Emirom (Çağatay Ulusoy), ktorého by najradšej utopil v lyžičke vody, ak by mal tú šancu. Úbohý Emir, žiaľ, ani len netuší, že na tento prekliaty večer nikdy v živote nezabudne... Pretože krátko nato, ako prehodí pár slov so svojím otcom Ünalom (Murat Onuk), ktorý sa mu zlomený ospravedlní za to, že je jeho otcom, podlý Yavuz Ünalovi prikáže, aby Emira vyhodil – a keďže Ünal odmietne, poníži ho ako malého chlapca, keď mu pred všetkými vylepí, na čo nešťastný muž v snahe zachrániť aspoň posledné zvyšky svojej cti... Vytiahne zbraň a vpáli si priamo pred Emirovými očami guľku do hlavy! O desať dní neskôr už Emir, v ktorom v ten deň tiež niečo umrelo - niečo veľmi, veľmi dôležité -, pozná dôvody otcovej verejnej samovraždy a je rozhodnutý nemilosrdne sa pomstiť Yavuzovi! Chce ho zasiahnuť na najboľavejšom možnom mieste a vziať mu to, čo mu je najdrahšie – a tým je jeho milovaná sestra Güneş (Gizem Karaca), ktorá sa po troch rokov v zahraničí konečne vracia domov!

Hoci sa Koray (Yusuf Akgün) veľmi snaží byť Emirovi v ťažkých chvíľach oporou, je taký pohltený prácou, ktorá ho ubíja a ktorú nenávidí, že mu ani len nenapadne hľadať za Emirovou mimoriadne lákavou ponukou na partnerstvo v novom nočnom klube, ktorý si plánuje už onedlho otvoriť, o čo jeho najlepšiemu kamarátovi skutočne ide – o pomstu! Sanem (Deniz Uğur) je rozladená, že ju jej milenec z nejakého dôvodu, ktorý zatiaľ nepozná, presťahoval do iného domu, ďaleko od všetkých. Keď zistí, že to urobil kvôli sestre, o ktorej existencii vôbec nevedela, úbohú dievčinu znenávidí, hoci ju ešte ani nepozná. Güneş však niet čo závidieť i z iného dôvodu, pretože nielenže sa po úteku bratovým ochrankárom zjavne stratila v rušnom a preľudnenom Istanbule, ale navyše ju na každom kroku vytrvalo ako stopovací pes sleduje mladík s čudne prázdnym výrazom v tvári - Emir... Paradoxne však práve on - netušiac, aký je pre ňu nebezpečný - pripadá krehkej kráske ako hrdina z rozprávky, pretože jej najprv v kníhkupectve požičia drobné na telefonát, potom ju zachráni pred dotieravými neželanými ctiteľmi a neskôr ju dokonca galantne odvezie domov. Vyparí sa však skôr, ako by si ho ktokoľvek z Yavuzových ľudí mohol všimnúť – skôr, než sa ho Güneş vôbec stihne spýtať na meno.

Krásna a milá Pınar (Damla Debre) sa každým dňom dostáva Korayovi hlbšie a hlbšie pod kožu. Preto keď úplnou náhodou zistí, že láskavá pestúnka jeho synčeka nemá kde hlavu skloniť a už pár nocí prespáva na lavičkách v parku, spontánne jej navrhne, aby sa nasťahovala k nemu a malému Kaanovi! Nanešťastie mu v tej chvíli vôbec nenapadne, ako na túto správu zareaguje jeho čoraz vyšinutejšia exmanželka Gülsüm (Pelin Ermiş)... Emir šikovne zariadi, aby sa „náhodou“ opäť stretol s Güneş. No ani tentoraz sa jeden druhému nepredstavia... Selim sa zúfalo snaží priviesť zničenú Can na nové myšlienky, no nedarí sa mu. Istý prelom však predsa len dosiahne, pretože zmätená, a tiež trochu zahanbená kamarátka sa mu zdôverí, že je po prvý raz v živote zaľúbená – do Emira! Ak by Can vedela, že problémový mladík sa práve intenzívne snaží zbaliť inú ženu, nepochybne by jej to zlomilo srdce... Z Koraya a Pınar sa veľmi pomaly, veľmi nenápadne stávajú dobrí priatelia – on jej porozpráva svoj smutný príbeh o zničujúcej láske k Hande (Ceyda Ateş), ktorú nedokáže prestať milovať a ona jemu zase prezradí, že zatiaľ ešte nevie, čo je to láska...

Zdá sa, že Emirov plán na zvedenie Güneş vychádza na výbornú, naivná dievčina totiž pristane na spoločné rande, hoci jej ešte stále nepovedal ani len svoje meno! Len na kratučký moment to vyzerá, že by celý plán mohol vyletieť hore komínom – keď sa pri nich pristaví Korayovo auto. No Emir z tohto nečakaného problému šikovne vykľučkuje - predstieraním, že svojho najlepšieho kamaráta vôbec nepozná! A potom už jeho improvizovanej pomste nič nestojí v meste, pretože sa z neho stane niekto iný – Güneşin vysnívaný princ na bielom koni menom Emre!

Sledujte v utorok, 3. júla, o 22.25!

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na