Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 141. a 142. epizóda

28. 06 2018 00:15 | Alexandra Stahlová
Feriha: 141. a 142. epizóda
Feriha: 141. a 142. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Keď na Emirove dvere zaklope zničený Rıza a požiada ho o pomoc, správa sa Emir opäť aspoň trochu ako... Človek.

Emir (Çağatay Ulusoy) napokon nedokáže vkročiť do bytu, v ktorom od Ferihinej (Hazal Kaya) smrti zatiaľ ani raz nebol, ponáhľa sa odtiaľ, akoby mal za pätami samotného diabla... Koray (Yusuf Akgün), ktorý sa práve vracia domov z ciest, z rozrušeného priateľa nedokáže dostať ani dve súvislé vety, no naloží ho do auta a vezme na miesto, kde sa vždy zvykli rozprávať o všetkom, čo ich trápi – do prístavu. No, žiaľ, opäť je to len on, kto hovorí, hoci z Emira napokon predsa len niečo vylezie – opäť nazve Koraya bratom. Totálne vyšinutá Gülsüm (Pelin Ermiş) sa hystericky pustí do Pınar (Damla Debre), ktorá za Kaanovu mamu mylne považuje ženu z fotografie - Hande (Ceyda Ateş) -, a ju vôbec nepozná. Vzápätí sa k nej pridá aj jej mama Hatice (Ayşegül Uyguner), a tak tieto dve nezmieriteľné harpye napokon úbohú Pınar vyštvú do noci...

Keď sa na policajnej stanici, kde pracujú Can (Zeynep Çamcı) a Selim, stretnú dvaja z hlavných aktérov nočnej bitky a ich rodiny – Can s mamou Aysun (Ahu Sungur) a Ӧmer (Onay Kaya) s otcom Rızom (Metin Çekmez) a sesternicou Zülal (Beril Kayar) -, bystrá Can rýchlo pochopí, čo je skutočným dôvodom nezmieriteľnej nenávisti medzi mladíkmi, a tak sa po práci zastaví u Emira, aby mu povedala o bratových problémoch a pokúsila sa ho tak znovu vtiahnuť do života. Žiaľ, neúspešne. No keď za ním o niečo neskôr príde Zülal s kľúčmi, ktoré si zabudol v zámke bytu, a povie mu o nočnej bitke medzi Canom a Ӧmerom, Emir už nedokáže predstierať, že sa ho to netýka... Hoci Cansu (Sedef Şahin) nikdy nič podobné nerobila, rozhodne sa pomôcť Lare (Feyza Civelek) a zaskočiť za ňu v butiku, kým je v škole. Vďaka tomu sa zoznámi so zaujímavým, o čosi starším mužom, ktorý je ňou neprehliadnuteľne očarený a ktorý, akoby v tom mal prsty sám osud, sa volá rovnako jej milovaný nebohý otec – Haldun... Gülsüm je zjavne v mnohých ohľadoch nepoučiteľná, pretože hoci už v minulosti to dopadlo dosť neslávne, opäť dá na rady potvory Seher (Neşem Akhan)! Apropo, Seher... Keď si Zülal nepozorovaná vypočuje jej rozhovor s Emirovou mamou, hneď pochopí, koľká bije.

Šokovaná Sanem (Deniz Uğur) len ťažko skrýva kyslý výraz, keď zistí, že jej expriateľ Ünal (Murat Onuk) je teraz nedobrovoľným poskokom toho súčasného, Yavuza (Emre Koç)! Prekvapenie, ale úplne iného rázu, čaká i Rızu, keď príde na cintorín za dcérou a pri jej hrobe nájde Ӧmera nenávistne štekať na švagra a viniť ho zo smrti Ferihy i Zehry (Vahide Perçin)! A keď sa o niečo neskôr pred očami Seher a Zülal, ratujúcich zrúteného Rızu, z mladíka ako voda z pretrhnutej hrádze vyvalí všetka žlč, čo sa v ňom celé tie roky zbierala, Rıza konečne pochopí, že bude musieť nájsť spôsob, ako syna vrátiť na správnu cestu, pretože inak iste dôjde k ďalšej tragédii.

Aj keď si to hrdá mladá policajtka zatiaľ nechce pripustiť, Emir sa jej už dostal poriadne hlboko pod kožu – a hoci on sa vytrvalo snaží ignorovať ju i jej boľavo presne do čierneho triafajúce otázky, niečo v nej mu rozväzuje ústa a núti ho, ak už nie hovoriť, tak už aspoň nemlčať. A to je dobre, pretože keď o niečo neskôr na Emirove dvere zaklope zničený Rıza a požiada ho o pomoc, správa sa Emir opäť aspoň trochu ako... Človek. Pomôcť však nikomu nedokáže, ani len sebe. Ešteže ho jeho ďalší dnešný návštevník Koray odmieta prenechať jeho zničujúcemu smútku, aj keby ho mal z neho vymlátiť! Gülsüm vo svojej chorej predstavivosti vidí aj to, čo nie je. Na Korayovo zdesenie besniac od bezdôvodnej žiarlivosti na krásnu Kaanovu pestúnku nad sebou úplne stráca kontrolu – vraj ju Koray angažoval len preto, lebo... Vyzerá ako Hande! Cansu nedokáže prestať myslieť na sympatického Halduna, preto sa veľmi poteší, keď opäť zavíta do Larinho butiku. Ak by však poznala pravdu, hlboko by ju ranila – „Halduna“ totiž najala a poslala za ňou jej skazená nevlastná mama Sanem!

Keďže rozcítený Koray to riadne preženie s alkoholom, Emir ho odvezie domov. Bytovka a park pred ňou v ňom opäť prebudia množstvo spomienok a prinútia ho niektoré veci prehodnotiť, a tak si po prebdenej noci najprv počká na nenávisťou planúceho Ӧmera a potom zájde za svojím bratom Canom. No ani u jedného nepochodí... Gülsüm sa po ďalšom hysterickom výstupe kvôli domnelej aférke Pınar a Koraya stále viac a viac vzďaľuje realite. Naopak, do skutočného života, nech už je akokoľvek boľavý a prázdny, sa pomaly, ale isto začína vracať Emir. Vďačí za to súhre viacerých zdanlivo nesúvisiacich udalostí uplynulých dní, no leví podiel, i keď na prvý pohľad nie hneď badateľný, na tom má citlivý prístup nežnej Can. A tak sa stane niečo, v čo už nik neveril, dokonca ani on sám – Emir sa znovu vráti bývať do bytovky...!

Sledujte vo štvrtok, 28. júna, o 22.15!

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na