Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 139. a 140. epizóda

27. 06 2018 00:15 | Alexandra Stahlová
Feriha: 139. a 140. epizóda
Feriha: 139. a 140. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Na rozdiel od Aysun bystrá Can presne vie, kde zlomeného Emira po úteku z nemocnice nájde - pri Ferihinom hrobe...

Odvážna Can (Zeynep Çamcı) je odhodlaná urobiť hoc aj nemožné, len aby Emir (Çağatay Ulusoy) prežil. A rozhodne nielen preto, že je policajtka a pomáhať a chrániť má v náplni práce, ale preto, že Emir sa jej pomaly, ale isto dostal pod kožu...! Yavuz (Emre Koç) a jeho pravá ruka Kamil práve robia poriadky s príšerne zadlženým Ünalom (Murat Onuk), takže mu nedovolia dvihnúť telefón, a tak sa zatiaľ ani jeden z nich nedozvie, čo je s Emirom! Ešteže sa Can podarí dovolať aspoň Emirovej mame Aysun (Ahu Sungur)... Keď Zülal (Beril Kayar) zistí, že Ӧmer (Onay Kaya) lieta v nejakých špinavostiach, chce to okamžite povedať ujovi Rızovi (Metin Çekmez), no keď zistí, že mu opäť nie je dobre a trápi ho srdce, nechá si to len pre seba. Keď sa Yavuz dozvie o prestrelke, z ktorej Can len tak-tak vyviazla bez zranenia, poriadne ho to rozčúli. Odľahne mu, že jej zachránil život akýsi robotník, no vzápätí ho ešte viac vyvedie z miery poznanie, že tým robotníkom je... Emir.

Keď sa Emir na druhý deň preberie v nemocnici, nie je veľmi rád, že smrti opäť o vlások unikol, a tak sa, nehľadiac na ukrutnú bolesť, narýchlo prezlečie do svojich vecí, na ktoré si natiahne lekársky plášť a masku a... Z nemocnice jednoducho hlúpo ujde, akoby pred pár hodinami ani nebojoval so Zubatou! Zúfalá a bezradná Aysun sa najprv so žiadosťou o pomoc obráti na Can, ktorá ho práve prišla navštíviť, a potom sa ponáhľa do bytovky, kde dúfa, že ho azda nájde. Hľadá však na nesprávnom mieste, na rozdiel od Can, ktorá presne vie, kde zlomeného Emira nájde - pri Ferihinom (Hazal Kaya) hrobe... A hoci je k nej Emir naozaj odporný a snaží sa jej všemožne striasť, ona nepatrí k ľuďom, ktorí sa ľahko vzdávajú, a tak ho odvedie domov, rozhodnutá postarať sa oňho a udržať ho nažive, či už sa mu to páči alebo nie! Zülal sa pred Selimom vydáva za Emirovu švagrinú, len aby sa dozvedela všetko, čo ju zaujíma – a vyplatí sa jej to, pretože dobrák Selim, ktorému ani nenapadne, že by mu mohla klamať, ju vzápätí zavedie priamo k Emirovi domov! A keďže ani Can nepredpokladá, že by niekto na pohľad taký neškodný mohol byť taký drzý a prefíkaný, aby do očí klamal hneď dvom policajtom, bez slova si zbalí svoje veci a prenechá starostlivosť o Emira jeho domnelej príbuznej.

Keďže potvora Sanem (Deniz Uğur) už má plné zuby nekončiacich sporov s nevlastnou dcérou Cansu (Sedef Şahin), z ktorej sa jej zatiaľ nepodarilo vytrieskať žiadne peniaze, rozhodne sa požiadať o pomoc svojho milenca Yavuza. No nepochodí... No nielen jej očakávania ostanú nenaplnené, podobne je na tom aj Zülal, ktorú Emir znechutene vyhodí, hneď ako sa preberie. Nuž a podobný osud, žiaľ, postihne aj zdrvenú Aysun, ktorú jeho opakované odmietnutie a necitlivé poznámky, že on už matku nemá, že nemá nikoho... Temer zabije. Ak si však myslela, že už nič horšie ju postretnúť nemôže, čaká ju len pár krokov pred dverami Emirovho bytu veľmi rýchle vytriezvenie – keď sa jej Zülal predstaví ako Ferihina sestra! Hoci Can nikdy nechcela nikomu povedať o tom, prečo tak veľmi neznáša Yavuza a všetko s ním spojené, jej partnerovi Selimovi sa napokon podarí dostať z nej pravdu. Sotva sa však obaja príjemne uvoľnia a začnú spolu dokonca žartovať, čo naznačuje, že by z nich jedného dňa mohli byť nielen kolegovia, ale i naozaj dobrí priatelia, ako na potvoru si kúsok od nich prisadne Emir, ktorý po tom, čo do seba obráti pár pohárikov tvrdého, začne upratovať všetky stoly pôvabnej krčmičky v prístave – aby si odpracoval svoj dlh... Zülal sa medzičasom od Seher (Neşem Akhan) dozvie, prečo Emirova mama tak neznášala Ferihu a ani teraz, celú večnosť od jej smrti, jej ešte stále nevie ani na meno prísť!

Aj keď ju Hatice (Ayşegül Uyguner) neustále pre niečo hreší a s ničím, čo urobí, nie je spokojná, Pınar (Damla Debre) sa znechutiť nenechá a o malého Kaana sa stará s nehou a láskou, akoby bol jej vlastný. Keď raz pri odkladaní Korayových (Yusuf Akgün) vecí, s ktorými má Kaan zakázané hrať sa, natrafí na Korayovu fotografiu s Hande (Ceyda Ateş) – z čias, keď tvorili pár a boli spolu veľmi, veľmi šťastní. Mylne sa domnieva, že krásna žena na fotografii je Kaanova mamička... Can konečne pochopí, prečo Yavuz tak strašne neznáša Emira – pretože za útok strávil uplynulé tri roky v base!

Zülal zjavne nemá žiadnu hrdosť... Prečo inak by nepozvaná opäť vkročila do Emirovho bytu a hrala sa tam na gazdinku, navyše drzým použitím kľúčov, ktoré vypadli jeho mame?! Musela predsa rátať s tým, že Emira tým poriadne nahnevá a že ju z bytu opäť vyhodí! A presne to sa aj stane. Nuž a krátko nato... Emir opäť skončí za mrežami. Možno tak trochu paradoxne práve vo chvíli, keď ho opäť prepúšťajú na slobodu sa Can podarí ďalší menší zázrak, keď sa jej na maličkú chvíľočku podarí preniknúť cez jeho zdanlivo nepriestrelný citový pancier a nahnevanou poznámkou o jeho strachu vytvoriť si akékoľvek puto so svetom živých poriadne zaťať do živého! Nedávna úplne zbytočná agresívna akcia Ӧmera a jeho kamarátov nanešťastie nezostane bez následkov – partia zmlátených a ponížených mladíkov, medzi ktorými bol i Emirov mladší brat Can, sa totiž rozhodla pre odvetu! Keď sa utrápená Gülsüm (Pelin Ermiş) bez toho, aby dala niekomu vedieť, vráti do Istanbulu a bez ohlásenia zaklope na dvere Korayovho bytu, čaká ju menší šok, keď jej dvere otvorí neznáma kráska – Pınar! Šok však zrejme čaká aj Emira, ktorý sa po prvý raz od tragédie, ktorá ho pripravila úplne o všetko, vyberie do bytu, ktorý bol príliš krátko jeho a Ferihiným domovom – bytu, v ktorom sa v tej chvíli zdržiava nepozvaný hosť...!

Sledujte v stredu, 27. júna, o 22.25!

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na