Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 137. a 138. epizóda

26. 06 2018 00:40 | Alexandra Stahlová
Feriha: 137. a 138. epizóda
Feriha: 137. a 138. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Nebyť Can, Emirovi by sa zrejme splnilo jeho najväčšie prianie a zomrel by kdesi v tmavej páchnucej uličke ako prašivý pes!

Prefíkaná Zülal (Beril Kayar) je zjavne rozhodnutá urobiť hocičo, len aby si ju Emir (Çağatay Ulusoy) konečne všimol a mohla mu byť nablízku... Nepochybne len preto si schválne poraní nohu, aby sa oňho mohla aspoň chvíľku opierať a následne šikovne predstiera, že jej odišiel taxík, ktorý ju mal pred cintorínom čakať, takže ju Emir galantne odprevadí iným taxíkom domov – ani len netušiac, koho to vlastne vezie a kam... Pohľad na dom, ktorý bol tak žalostne krátko jeho a Ferihiným (Hazal Kaya) domovom, ním hlboko otrasie. A ešte viac, keď sa mu Zülal konečne predstaví a povie mu, že ona a jeho milovaná žena boli temer ako sestry, pretože jeho nebohá svokra Zehra (Vahide Perçin) ju ako maličkú dojčila... Seher (Neşem Akhan), ktorá novú spolubývajúcu a švagra so záujmom sleduje z bytovky, je možno potvora, no rozhodne nie je hlúpa, a tak Zülal a jej taktiku veľmi rýchlo prekukne – vôbec nepochybuje o tom, že sa poranila sama a naschvál, kvôli Emirovi.

Hoci Sanem (Deniz Uğur) robí, čo sa dá, aby Yavuza (Emre Koç) priviedla na iné myšlienky, v podstate nemá veľkú šancu, pretože jej partner má teraz plnú hlavu svojej krásnej zverenkyne Can (Zeynep Çamcı) a jej preňho dosť nepochopiteľného a znepokojujúceho spojenia s Emirom, ktorého vždy neznášal a ktorému nevie ani dnes prísť na meno... A určite by bol ešte vykoľajenejší a rozmrzenejší, keby vedel, že láskavá Can, ktorú napriek veľkej snahe nedokáže brať len ako svoju sestru, na Emira myslí stále častejšie – a rozhodne nielen z čisto profesionálneho hľadiska! Rızova (Metin Çekmez) nezdravá veľkorysosť k Zülal kole oči nielen Seher, ale i Hatice (Ayşegül Uyguner). Začínajú mať pocit, že hlava yılmazovskej rodiny možno prichádza o rozum... No Hatice je tŕňom v oku aj ktosi iný, a síce pôvabná Pınar (Damla Debre), ktorú Koray (Yusuf Akgün) spontánne angažoval ako novú opatrovateľku svojho synčeka Kaana, preto všetky jej snahy postarať sa o rozkošné chlapča sústavne sabotuje!

Can sa podarí malý zázrak – presvedčí Emira, aby prišiel na policajnú stanicu podať výpoveď v prospech tej nešťastnice, ktorú pred časom zachránil pred násilníckym manželom. A práve na polícii dôjde k nečakanému stretnutiu Emira a Zülal, ktorú tam zase privedie Canin partner Selim – jedna z jej nadutých spolužiačok ju totiž nespravodlivo obviní z krádeže prsteňa! Nuž a pohľad na Ferihinu krásnu príbuznú, ku ktorej sa navyše správajú rovnako nadradene, ako sa mnohí zvykli správať k Ferihe, v Emirovi opäť prebudí jeho lepšie, rytierske ja... No Zülalina podobnosť s Ferihou, hlavne čo sa jej naivity a chýb týka, ho zároveň riadne vystraší, a tak ju tentoraz domov pošle samu a neodprevadí ju, ako to už raz urobil predtým... Zdá sa, že zatrpknutého Ӧmera (Onay Kaya) z ulity plnej hnevu a bolesti, do ktorej sa dobrovoľne utiahol, dokážu vytiahnuť len dve veci – hlúpe poznámky švagrinej Seher o Emirovi, ktorého Ӧmer nenávidí a viní zo všetkého zlého, čo postihlo jeho rodinu... A Lara (Feyza Civelek), pre ktorú mal slabosť už ako malý chlapec. Nebyť Can, ktorá ho cestou zo služby domov nájde a odvedie domov, Emirovi by sa zrejme splnilo jeho najväčšie prianie a zomrel by kdesi v tmavej páchnucej uličke ako prašivý pes – zbabelo od chrbta ho totiž prepadne skupinka chlapov a zbije ho do bezvedomia! A súcitná Can, ktorej pohľad naňho trhá srdce, toho preňho urobí ešte viac. Najprv ho prinúti dať si ľadovú sprchu, aby mu zrazila vysokú horúčku a potom, aj napriek jeho jasnému nesúhlasu a polohlasným protestom, že žiadnu pomoc nepotrebuje a o tú jej tiež nestojí, sa pustí do prezerania všetkých kamerových systémov v okolí, až kým nenájde ten správny, zachytávajúci útočníkov priamo pri čine!

Predstieraná Emirova ľahostajnosť voči všetkému a všetkým dostane vážne trhliny, keď jeho zúfalá mama Aysun (Ahu Sungur), bežiaca za ním, spadne na schodoch a začne usedavo plakať. No keď jej pomôže vstať, Emir si expresne rýchlo znovu nasadí masku chladnej prázdnoty a zmizne vybiť si svojich vnútorných démonov tvrdou prácou na neďalekej stavbe. A presne tam ho nájde Zülal, ktorá dnes extra kvôli nemu ani nešla do školy, len aby zistila, kde muž jej snov žije... Ӧmer a pár jeho rovnako nezmieriteľných kamarátov pred kaviarňou v centre mesta bezdôvodne fyzicky napadne dvoch chlapcov z lepších rodín. Yavuzovi sa konečne podarí dostať Ünala (Murat Onuk) na kolená – a ani sa nemusí veľmi snažiť, Ünal sa totiž vďaka hazardu v podstate spoločensky i ľudsky pochová úplne sám! Emir ako jediný z robotníkov ostane na stavbe aj po sérii výstrelov, ktoré sa ozvú z neďalekého parkoviska, kde sa Can a je kolegovia práve snažia zatknúť miestnych priekupníkov so zbraňami – a temer sa mu to stane osudným. Jeden z unikajúcich zločincov ho totiž postrelí a pred zrakmi šokovanej Can ho vážne zraní!

Sledujte v utorok, 26. júna, o 22.20!

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na