Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 135. a 136. epizóda

22. 06 2018 00:35 | Alexandra Stahlová
Feriha: 135. epizóda
Feriha: 135. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Rıza chce mladučkej Zülal, ktorá mu v mnohom pripomína Ferihu, dopriať všetko, čo dcére už nikdy nebude môcť dať...

Deň, ktorý mal byť pre Emira (Çağatay Ulusoy) a Ferihu (Hazal Kaya) tým najkrajším a najšťastnejším v ich životoch sa stal dňom, kedy ich sny a nádeje navždy pohltila temnota – v ten deň totiž v záplave guliek, vystrelených vyšinutým šialencom ,nezmyselne vyhasli životy krásnej nevesty i jej mamy Zehry (Vahide Perçin)... Nuž a v ten deň akoby sa Emirov život navždy zastavil – celé dni trávi pri manželkinom hrobe, nehľadiac na počasie a úplne ignorujúc svet okolo seba. Nevládze už ani kričať, ani plakať, hoci jeho duša kdesi hlboko v jeho vnútri kvíli od bolesti a žiaľu, ktoré už zrejme nikto nikdy nedokáže utíšiť... Zo zničujúcej letargie ho vytrhne až požiar, ktorého svedkom sa cestou z cintorína stane. A na kratučký moment v ňom opäť prebudí niečo ľudské. Niečo, čo ho primäje vbehnúť fo horiaceho domu a zachrániť z neho bezbranné dieťa. No nebyť hasičov, ktorí krátko nato dorazia na miesto tragédie, zrejme by Emir v tom dome zhorel, pretože po záchrane drobca sa do domu vrátil a ostal len tak stáť v plameňoch, akoby dúfal, že ho raz a navždy pohltia! A hoci smrť oňho zjavne nestojí, on ju zas a znova provokuje, len aby si poňho prišla – aj preto sa pustí do vopred prehratej potýčky so skupinkou nebezpečných vyvrheľov, ktorí by ho, nebyť šarmantnej mladej policajtky (Zeynep Çamcı), buď dobili alebo ubodali na smrť!

Bolestivá strata Ferihy a Zehry dramaticky zmenila i životy niekdajšieho etilerského domovníka Rızu (Metin Çekmez) a zvyšku jeho rodiny, s ktorou teraz býva v malej dedinke menom Hatay. Alebo skôr býval, po zrelej úvahe sa totiž rozhodol opäť sa vrátiť do Istanbulu, spolu s mladším synom Ӧmerom (Onay Kaya) a mladučkou dcérou svojich známych Zülal (Beril Kayar), ktorá mu v mnohom pripomína Ferihu a ktorej preto chce dopriať všetko, čo už dcére nikdy nebude môcť dať... Aj Korayov (Yusuf Akgün) život sa v uplynulých mesiacoch zmenil na peklo, aké si ani len nedokázal predstaviť – v neposlednom rade kvôli nezvykle arogantnej a zlomyseľnej svokre Hatice (Ayşegül Uyguner), ktorá mu vo všetkom robí prieky, dokonca mu i synčeka Kaana prekrstila na Husseina, hoci vie, že si to Koray nepraje. Vzala si totiž do hlavy, že dá Koraya a Gülsüm (Pelin Ermiş) znova dokopy za každú cenu, hoci ani jeden z nich o to nijako extra nestojí. A Korayovi, samozrejme, zúfalo chýba najlepší priateľ, z ktorého zostal už len tieň muža, ktorým kedysi bol... No nielen on si už s Emirom nevie rady, totálne bezmocne sa cíti i Aysun (Ahu Sungur), ktorú príšerne ničí, keď jej súcitní policajti z času na čas zavolajú, že jej syn je opäť ich nedobrovoľným hosťom, rovnako ako dnes...

Yavuz (Emre Koç), ktorý už nejaký ten piatok žije s vypočítavou mrchou Sanem (Deniz Uğur), je rozhodnutý splniť posledné prianie dávneho priateľa a spojenca, ktorý nedávno zomrel, a postarať sa o jeho jediné dieťa. Čaká ho však riadne prekvapenie, vlastne hneď dve! Tým prvým je fakt, že oným „dieťaťom“, ktoré práve začalo pracovať pre istanbulskú políciu, nie je mladý Can, ako si myslel, ale mladá Can. Nuž a tým druhým jej jasný a neskrývaný názor naňho i všetko, čo zosobňuje, už pri prvom ich stretnutí... Kým je Mehmet (Melih Selçuk) pracovne kdesi v Turkménsku, Seher (Neşem Akhan) si žije v starom domovníckom byte Yılmazovcov ako kráľovná. O to tvrdší je jej návrat do reality, keď sa zrazu okrem Rızu a Ӧmera musí o spoločnú strechu nad hlavou deliť i so Zülal! Nepochybne by sa však cítila ešte o poznanie nepríjemnejšie, keby vedela, že sa na Rızovo prianie bude musieť správať k Zülal ako k nejakej princeznej a že dedinská kráska je nielenže proti nej dokonale zaočkovaná nebohou Zehrou, ale navyše je úplne posadnutá Emirom a v kútiku duše sníva o tom, že ju jedného dňa bude milovať rovnako hlboko a zúfalo, ako stále miluje svoju nebohú ženu!

Všetečná Seher zmeneného Emira, ktorý bezradne a bezmocne stojí vonku pred bytovkou, akoby sa nedokázal premôcť a vojsť dnu. Ak by to záviselo od nej alebo od Zülal, ktorá je ním neprehliadnuteľne uchvátená, ale dokonca i od Hatice, ktorej oči sa už len pri zmienke o osudom ťažko skúšanom mladíkovi naplnia horúcimi slzami, aspoň by sa pokúsili mu nejako pomôcť, no Rıza chce, aby jeho úbohého zaťa nechali na pokoji. Seher ale nikdy nepatrila k ženám, ktoré len tak urobia, čo sa od nich chce, a tak aspoň pošle esemesku Korayovi. Ten síce za priateľom okamžite príde, no pomôcť mu nedokáže, pretože Emir nestojí ani o jeho pomoc, ani o pomoc niekoho iného... Lara (Feyza Civelek) a Cansu (Sedef Şahin) sú riadne znechutené, keď sa v kaderníctve, v ktorom sa práve nechávajú rozmaznávať, zrazu zjaví Sanem – a Cansu sa nanešťastie nechá vyprovokovať k nenávistnému výstupu, ktorý z nej v očiach nezainteresovaných svedkov urobí totálnu hysterku.

Keď sa Aysun po troch mesiacoch úplne prerušených kontaktov napokon rozhodne znovu vyhľadať Ünala (Murat Onuk), jej exmanžel je na tom dosť biedne. Súdiac podľa jeho dosť zanedbaného zovňajšku a faktu, že od neho práve odchádza jeho zamračený účtovník, Aysun hneď pochopí, že reči o Ünalovom bankrote sú zrejme pravdivé. To ju však nezastaví, musí mu skrátka povedať všetko, kvôli čomu sem dnes prišla! Ako inak, ide o Emira... Hatice si robí veľké starosti o svojho brata Rızu, ktorý sa zjavne prehnanou starostlivosťou o Zülal a láskavosťou a veľkorysosťou k nej snaží o akési pokánie za to, že sa o nebohú Ferihu nedokázal postarať tak, ako by sa patrilo. Do Korayovho života nečakane vstúpi nová, zaujímavá žena – obaja totiž naraz nastúpia do toho istého taxíka, v zamyslení si nevšimnúc jeden druhého!

Aysun a jej mladší syn Can, z ktorého už je medzičasom tínedžer, si po prvý raz uvedomia hĺbku Emirovho zúfalstva a bezvýchodiskovosť jeho situácie, keď ho bez pozvania navštívia, aby sa s ním pozhovárali a pokúsili sa ho znova vrátiť do života – a on ich chladne vyhodí so slovami, že už žiadnu rodinu nemá, že už nie je ničí brat a ničí syn, že už nikdy nikoho nestratí... A cítili by sa nepochybne ešte o niečo horšie, keby vedeli, že už o pár hodín neskôr bude mať Emir opäť ďalšie opletačky so zákonom – pretože sa zastane týranej ženy v dome, zmangľuje jej brutálneho manžela a temer sa ním nechá zabiť! Akoby to nestačilo, Emir si to ešte zhorší, keď napriek jasným inštrukciám policajtky Can, ktorá ho zatkne, opustí zásahové vozidlo a vyberie sa ako zhypnotizovaný v ústrety smrti priamo do srdca prestrelky v prístave! Len tak-tak sa Can podarí zachrániť mu život, vzápätí však za to zaplatí vysokú cenu – kvôli Emirovi totiž teraz bude musieť čeliť disciplinárnemu konaniu! No oveľa viac ako to či oprávnená rozmrzenosť jej partnera Selima Can zjavne trápi zistenie, že sa Emir zjavne skutočne zo všetkých síl snaží zabiť sa...

Keď Emir zistí, že niekde stratil jednu z rubínových náušníc, ktoré nosí v koženom náramku ako jedinú pamiatku na milovanú ženu, úplne ho to položí. Can sa medzičasom vďaka svojim kolegyniam na policajnej stanici dozvie celú pravdu o tom, prečo je dnes Emir taký, aký je, prečo už preňho život nemá žiadnu cenu a prečo sa stále vrhá v ústrety smrti. Keď si na internete prečíta o tragédii, pri ktorej stratil manželku, jej oči zalejú slzy súcitu a rozhodne sa mu drobný šperk zaniesť. No doma ho nenájde. Stretne sa tam však s jeho otcom Ünalom, ktorý ju správne naviguje na cintorín. Keď mu pri Ferihinom hrobe pred dvoma netušenými svedkami - Zülal a Yavuzom -, neveriacky zobďaleč sledujúcimi celú situáciu, napokon náušnicu odovzdá, Emir akoby ju po prvý raz naozaj videl.

Sledujte v pondelok, 25. júna, o 22.30!

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na