Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 133. a 134. epizóda

21. 06 2018 00:40 | Alexandra Stahlová
Feriha: 133. a 134. epizóda
Feriha: 133. a 134. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Feriha a Emir sa konečne dočkajú svojho veľkého dňa – vysnívanej svadby v okruhu najbližších priateľov a rodiny. Lenže...

Emir (Çağatay Ulusoy) požiada Ece (Yağmur Tanrısevsin), aby ho nechala v klube samého s jeho exmanželkou Ferihou (Hazal Kaya) – aby sa porozprávali o všetkom, čo medzi nimi dosiaľ ostalo nevypovedané, čo sa v ich ubolených vnútrach za celé tie roky nakopilo a čo už konečne musí von! A pre oboch je to prekvapujúci rozhovor, pretože si uvedomia, že tie tri roky ničivého odlúčenia, ktoré ich oboch temer zabilo... Boli úplne zbytočné a nezmyselné, pretože k nim došlo v dôsledku jediného, no fatálneho nedorozumenia – Emir dodnes nevedel, že Ferihu z domu vyhnali jeho úvodné slová počas prípitku v klube, ktoré si vypočula a ona zase ani len netušila, že keby počula aj záver jeho príhovoru, vedela by, že si nevybral prácu... Ale ju! Je však naozaj neskoro zabudnúť na spory, bolesť a nedorozumenia a pokúsiť sa znovu spojiť nitky, ktoré svojim detinským konaním síce spretrhali, no ktorých konce si ešte príliš živo pamätajú, aké to je - patriť sebe...! Zdá sa, že potvora Sanem (Deniz Uğur) opäť ako raz mačka dopadne na všetky štyri bez vážnejších zranení a škôd! Keď totiž v noci pripitá havaruje, nájde ju a zachráni jeden z najvplyvnejších mužov v Istanbule - Yavuz (Emre Koç)! A ten jej za jej minipodiel v Cansuinom (Sedef Şahin) hoteli ponúkne vskutku kráľovskú odmenu – čokoľvek si zapýta!

Mehmeta (Melih Selçuk) novinka o prekvapivom zavretí Emirovho klubu príšerne ničí - o to viac, že k nemu dôjde kvôli jeho sestre! Opäť pritom, žiaľ, vidí len svoju ublíženú verziu pravdy a Ferihe a Leventovi (Barış Kılıç) tú ch, ktorú v skutočnosti ani nechce počuť, zazlieva. Aj keď na to možno nevyzerá, Yavuza sa veľmi dotkne, keď si nepozorovaný vypočuje riadne emotívny rozhovor medzi Ece a Ferihou a zistí, že... Žena, na ktorej mu tak veľmi záleží, sa s ním len sprosto zahrávala a využila ho, aby konečne získala to, po čom vždy túžila – Emira! Je tým taký otrasený, že sa rozhodne zmeniť svoje pôvodné plány a neodkúpiť Sanemin podiel v hoteli jej nevlastnej dcéry... Hande (Ceyda Ateş) a Lara (Feyza Civelek) nechápu, prečo sa Feriha Emirovi tak mstí – koniec koncov, ona posledné tri roky žila s Leventom, tak sú si predsa kvit. Lenže... Niekedy, teda vlastne dosť často, veci nie sú také, akými sa zdajú byť, všakže?

Ťažko povedať, ktorý z dnešných rozhovorov je pre znechutenú Aysun (Ahu Sungur) nepríjemnejší - ten s Ünalom (Murat Onuk), ktorý sa rovnako zúfalo i neúspešne snaží opäť si ju získať, alebo ten s bývalou nevestou Ferihou? Pretože je pre ňu veľmi ťažké priznať, že strata Ferihy, o ktorú sa ona sama tak tvrdo usilovala, jej syna nezmazateľne poznačila a úplne zničila... Koray (Yusuf Akgün) a Hande sa síce dohodli, že už sa viac nestretnú, no Koray túto dohodu poruší, aby jej povedal o Emirovej a Ferihinej nezávideniahodnej situácii a požiadal ju o pomoc – a hoci sa Hande tvári, že už sa podobné záležitosti netýkajú a ani ju nezaujímajú, ihneď začne konať! Keďže Ünal nemá žiadnu šancu, aby si ho Aysun vypočula, zájde za Emirom, aby aspoň jemu povedal, ako to naozaj je a požiadal ho o pomoc – no Emir je príliš pohltený vlastnou bolesťou a sklamaním, aby si vypočul pravdu, ktorú považuje za nepodstatnú.

Seher (Neşem Akhan) zjavne naozaj nemá chrbtovú kosť – zrazu sa ako zúbožené jahniatko objaví pred dverami skromného domovníckeho bytu Yılmazovcov, aby dobráka Mehmeta uprosila, nech ju vezme späť! A aj keď on jej ešte neodpustil a zrejme to ani tak skoro neurobí, navzdory nesúhlasu otca Rızu (Metin Çekmez) poskytne tej prefíkanej potvore, ktorá by inak musela spať na ulici, prístrešie... Gülsüm (Pelin Ermiş) si tvrdohlavo odmieta priznať, že jej manželstvo už veľmi dávno existuje už len na papieri. O to ťažšie nesie, keď si nechtiac vypočuje Korayov telefonát s Hande a uvedomí si, že preňho žiadna iná žena neexistuje a nikdy ani nebude. Apropo, Hande... Zdá sa, že ona ako jediná pochopila, o čo vo vzťahu Leventa a Ferihy vlastne ide – že v skutočnosti medzi nimi nič také ako vzťah neexistuje, že len niečo predstierajú svetu. A nič na tom nemení fakt, že preňho tento predstieraný vzťah znamená viac ako realita.

V tomto je, žiaľ, jeho osobná tragédia bolestne podobná tej Gülsüminej – ona tiež radšej žije vo svete predstáv o tom, aké by jej manželstvo mohlo byť ako v realite, ktorá je úplne iná. Rovnako ako Gülsüm aj on vie, že ho človek, ktorého nadovšetko miluje, nikdy nebude ľúbiť, pretože jeho srdce patrí niekomu inému, no odmieta sa ho vzdať. A nielen to, dokonca sa po tých nekonečne sa vlečúcich rokoch boľavej neistoty a prázdnoty po prvý raz odváži Ferihu požiadať, aby si ho vzala – a po prvý raz ju pobozkať. Ako na potvoru však má tento bozk netušeného svedka, ktorému zlomí srdce – Emira... Feriha v sebe konečne nájde dosť odvahy, aby sa konečne pozhovárala s otcom a na rovinu mu povedala, čo si myslí o jeho predstave fungovania sveta a cti – a že hoci ona má na život a mnohé veci, ktoré prináša, iný názor, je a vždy bude jeho dcérou. A ak sa jej jedného dňa opýta, prečo to všetko robila, rada mu to vysvetlí. No Rıza jej odpustiť nedokáže... Veľkého sklamania sa však dočká aj Ece, keď po krachu vzťahu s Emirom zájde za Yavuzom, naivne si mysliac, že o ňu stále ešte stojí – on ju totiž slušne, no rázne odmietne!

Keď sa Emir a Feriha opäť stretnú na detskom ihrisku za bytovkou, ktorá bola veľmi krátko, prikrátko, ich domovom... Nepotrebujú žiadne slová, aby pochopili, že ak nebudú spolu, už nikdy, nikdy nebudú šťastní! A tak sa o desať dní neskôr, keď sa Gülsüm a Koray definitívne rozídu a Hande sa rozhodne odcestovať do zahraničia a začať nový život, Feriha a Emir sa konečne dočkajú svojho veľkého dňa – vysnívanej svadby v okruhu najbližších priateľov a rodiny. Lenže... Deň, ktorý mal byť tým najšťastnejším v ich životoch, sa v jedinej strašnej sekunde skončí nepredstaviteľnou tragédiou.

Sledujte vo štvrtok, 21. júna, o 22.30!

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na