Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 129. a 130. epizóda

19. 06 2018 00:45 | Alexandra Stahlová
Feriha: 129. a 130. epizóda
Feriha: 129. a 130. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Koray je hrdým otcom rozkošného chlapčaťa menom Kaan, ktorého má s Gülsüm, no na Hande nedokáže zabudnúť...

Od toho osudového dňa, keď Feriha (Hazal Kaya) v návale zúfalstva dala Emirovi (Çağatay Ulusoy) to nešťastné ultimátum, už uplynuli neuveriteľné tri roky. Tri nekonečne dlhé, boľavé roky, počas ktorých sa toho veľa zmenilo. Tak nepredstaviteľne veľa... Feriha sa po dlhom pobyte v zahraničí vracia konečne opäť domov, do Istanbulu. A nevracia sa sama, sprevádza ju jej nový priateľ - Levent (Barış Kılıç)! Cansu (Sedef Şahin) sa medzičasom prekvapivo vypracovala na veľmi úspešnú mladú podnikateľku a jej najlepšia kamarátka – a medzičasom už aj spolubývajúca - Lara (Feyza Civelek) je zase talentovanou módnou návrhárkou a hrdou majiteľkou butiku, ktorý prevzala po svojej mame. Tá dnes už totiž žije a pracuje v Paríži. Zmenilo sa toho ešte oveľa, oveľa viac, no nepochybne tou najhorúcejšou novinkou sú... Dnešné zásnuby nového páru snov – Emira a Ece (Yağmur Tanrısevsin)! Šťastný pár zatiaľ ani len netuší, aké prekvapenie ich v tento pre oboch taký výnimočný deň čaká – okrem Cansu a Lary totiž zatiaľ len veľmi úzky okruh ľudí vie o Ferihinom a Leventovom návrate a jeho skutočných dôvodoch!

Feriha si nemôže pomôcť. Hoci by v sebe najradšej všetky spomienky na Emira a svoj teraz tak nereálne a príšerne vzdialene pôsobiaci život s ním raz a navždy zabudla, zaplavujú ju za s a znova v boľavých vlnách. Napríklad ako tá, keď si nechtiac vypočula, ako Emir odmieta Ihsanovu ponuku stať sa spolumajiteľom jeho klubu. No nie azda z lásky k nej, ale preto, lebo si chce otvoriť svoju vlastný – spolu s Ece! Nečudo, že sa v tej chvíli, sklamaná a ponížená, rozhodla zbaliť všetky svoje veci a narýchlo opustiť všetko a všetkých v Istanbule. Nuž a keďže v rovnakom čase urobil úplne rovnaké rozhodnutie i nešťastný Levent, napokon sa rozhodli vykročiť v ústrety novému životu spoločne... Za tie tri roky sa však dramaticky zmenili i osudy ich blízkych a známych. Tak napríklad Koray (Yusuf Akgün) je hrdým otcom rozkošného chlapčaťa menom Kaan, ktorého má s Gülsüm (Pelin Ermiş), ktorá je stále jeho manželkou – a stále ťažko nesie, že jej muž nikdy neprestal spomínať na svoju životnú lásku Hande (Ceyda Ateş)... Darebák Yavuz (Emre Koç) strávil tie tri roky za mrežami, no už pár hodín je opäť na slobode – nebezpečnejší, ako kedykoľvek predtým! Aysun (Ahu Sungur) a Ünal (Murat Onuk) sú pár. Ak by bolo po jeho, boli by už dávno opäť manželia, no ona ich nové manželstvo podmieňuje jedinou, no o to ťažšie splniteľnou podmienkou – jeho zmierením so synom!

Po tom, čo ju Bülent opustil kvôli mladej žabke, sa potvora Sanem (Deniz Uğur), ktorej prirýchlo dochádzajú financie, rozhodne vrátiť sa do Istanbulu a opäť znepríjemňovať život svoje nevlastnej dcére a všetkým navôkol! Cansu a Feriha sa podpisom zmluvy stanú spoluvlastníčkami hotela, v ktorom už nejaký ten piatok prevádzkujú svoj klub Emir s Ece, zatiaľ tajnými. Nanešťastie však majú i tretieho, nechceného partnera, ktorého sa nie a nie zbaviť – správne, Sanem... Ťažko povedať, pre koho je nečakané opätovné stretnutie po rokoch nepríjemnejšie a bolestnejšie – či pre Gülsüm alebo Hande, ktoré na seba narazia v Larinom butiku. Súdiac podľa horúcich sĺz, ktoré zalejú blondínkinu krásnu tvár, je to zrejme práve ona. A keď krátko nato svoju sokyňu, jej krásneho synčeka a Koraya uvidí spolu, šťastných a spokojných, jej srdce sa rozbije na tisíc drobných kúskov... Na svoj žiaľ ale v sekunde zabudne, keď jej Lara prezradí, že Feriha a Levent sú späť!

Aysun len veľmi ťažko skrýva, že jej je potenciálna druhá nevesta, jej nepatričné spôsoby a bohorovná, príšerne urážlivá arogancia proti srsti. Najviac jej však zazlieva, že jej expriateľ Yavuz predstavuje pre jej syna obrovskú hrozbu – a to len a len kvôli nej! Feriha sa s malou dušičkou konečne odhodlá zájsť za otcom (Metin Çekmez). No keďže jej neotvára, zrazu ju nohy akoby samovoľne vynesú na horné poschodie – k bytu, ktorý bol kedysi jej a Emirovým domovom. K bytu, ktorý už tri roky zíva prázdnotou, a predsa v ňom všetko vyzerá úplne rovnako, ak v deň, keď ho opustila – vďaka tete Gülfidan (Birgül Ulusoy)... A práve od nej sa Rıza, ktorý dnes žije v zrazu akomsi priveľkom byte iba so zlomeným Mehmetom (Melih Selçuk), dozvie o dcérinom návrate...

Gülsüm a Hatice (Ayşegül Uyguner) sú zdesené, v akom neporiadku teraz Rıza a Mehmet žijú. No kým mladšia z dvojice taktne mlčí, staršia opäť spustí jednu z otravných tirád, kvôli ktorej sa s bratom nepríjemne pohádajú. V skutočnosti však všetci vedia, že nejde ani tak o chaos a neporiadok, ako o hanbu a bolesť, do ktorej rodinu uvrhli Akif a Seher (Neşem Akhan), keď vtedy spolu tak hanebne ušli! Akoby zlej krvi medzi nimi už i tak nebolo dosť, zrazu sa na scéne objaví kajúcna i hádavá Seher, ktorej zakázaný vzťah s Akifom vzal čert, keď všetky peniaze, ktoré podvodne vymámil od Koraya, prehral v hazarde a ktorá sa teraz už po x-tý raz prišla pokúsiť opäť si získať Mehmeta. Ibaže tentoraz sa prekvapivo zdá, že... Má šancu uspieť. Hande je veľmi rada, keď sa po rokoch opäť stretne s Leventoma Ferihou, trošku ju však škrie, že zatiaľ stále ešte nevie, prečo sa vlastne vrátili do Istanbulu...? Keď jej to Feriha, z ktorej sa medzičasom stala jedna z jej najlepších priateliek, ak nie rovno tá najlepšia, napokon prezradí, Hande nepochybuje o tom, že nech už Feriha tvrdí čokoľvek, všetko to robí len a len kvôli Emirovi, na ktorého napriek všetkému a všetkým nemôže zabudnúť – tak, ako on na ňu...

Hoci on sám je svojím súčasným životom veľmi sklamaný a napriek krásnemu synčekovi, ktorý je jeho jedinou skutočnou pýchou a radosťou, Koray neprestáva byť Emirovi najlepším dôverníkom a priateľom, ktorému sa môže zveriť so všetkými trápeniami. Pretože hoci sa Emir veľmi snaží predstierať, ako je nad vecou a že všetko je presne tak, ako to chce... Koray vie, že je na tom bez milovanej Ferihy úplne rovnako, ako on bez Hande – ako telo bez duše. Od tej osudnej noci, keď sa vrátil domov a ona bola jednoducho... Preč. Ünal je zjavne naozaj nepoučiteľný. Síce toho v uplynulých troch rokoch veľa stratil, ale i veľa získal – a teraz to všetko hlúpo riskuje stretnutím s potvorou Sanem, ktorá ho požiadala o pomoc pri novom hanebnom pokuse vytĺcť nejaké peniaze z Cansuinho hotela, v ktorom napriek všetkým jej prehreškom stále má istý podiel! Ťažko povedať, kto je viac šokovaný – či Mehmet alebo Rıza -, keď sa na ich prahu zrazu objaví Levent, ktorý ich prišiel požiadať, aby sa opäť stali súčasťou Ferihinho života. Toto stretnutie však neprebehne tak, ako si predstavoval, dostane totiž ultimátum – len ak s Ferihou ukončia svoj doterajší „život v hriechu“ a vezmú sa, smú opäť zaklopať na dvere skromného príbytku rodiny Yılmazovcov!

Feriha sa tiež vyberie navštíviť niekoho z rodiny – Gülsüm, Hatice a malého Kaana, ktorého zatiaľ pozná iba z fotografií. Cansu je rozhodnutá nedať Sanem to, po čo prišla, aj keby to malo byť to posledné, čo urobí. Sanem to spočiatku považuje za prázdne vyhrážky, no keď jej nevlastná dcéra povie o svojich nových spoločníkoch, razom jej zamrzne úsmev na tvári! Ibaže... Počiatočný šok zakrátko vystrieda jedovitá bojovnosť – teraz už dupľom mieni zaťato trvať na svojich právach! Aysun a Ünal sa ponáhľajú na Emirove a Eceine zásnuby, hoci potenciálnu nevestu neznášajú ešte viac, ako svojho času Ferihu. Len zopár zasvätených vie o neplánovanom „zlatom klinci“ dnešného večera, ktorým nepochybne sú... Feriha a Levent!

Sledujte v utorok, 19. júna, o 22.30!

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na