Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 125. a 126. epizóda

14. 06 2018 01:00 | Alexandra Stahlová
Feriha: 125. a 126. epizóda
Feriha: 125. a 126. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Bülent a Sanem sa spolu vyspia – ako inak preto, aby tým poriadne vyviedli z miery Leventa. A podarí sa!

Rodinná večera u Yılmazovcov... Pre mladomanželov Ferihu (Hazal Kaya) a Emira (Çağatay Ulusoy) ešte prednedávnom čosi absolútne nepredstaviteľné. A nebyť Akifa, zrejme by to tak - ak už aj nie navždy, tak určite na riadne dlho - aj zostalo. Obzvlášť pre Ferihu je návrat na miesto, ktoré bolo celé roky jej domovom a útočiskom pred celým svetom v maminom náručí, veľmi silným zážitkom, ktorý znovu vyplaví na povrch mnohé emócie, čo v sebe na veľmi dlho pochovala. Napätie však možno doslova krájať, keď sa konečne dostavia aj Gülsüm (Pelin Ermiş) s Korayom (Yusuf Akgün) a Akif začne od oboch manželských párov vyzvedať, prečo pri svojich sobášoch ignorovali tradície a neurobili veľkú svadbu, ako sa patrí a pýtať sa aj na ich rodiny a... Kedy prídu deti! Akoby to nebolo už i tak dosť trápne a zraňujúce, Seher (Neşem Akhan) sa akoby náhodou prerečie a odpáli bombu, ktorej sa všetci vyhýbajú ako čert krížu – spomenie rozvod! Koraya tým tak dožerie, že jej obratom vráti Čierneho Petra zlostne jej šplechne do tváre, že je sprostá zlodejka – a prekvapenému Mehmetovi (Melih Selçuk) aj všetkým ostatným povie o tom, ako pomáhala jeho žene predstierať vlámanie, aby ho k nej podvodne pripútala! A tak je razom oheň na streche – a po rodinnej večeri. No to, čo sa stalo, žiaľ, ešte bude mať dohru, Akif totiž niečo také ako rozvod vôbec nepripúšťa!

Bülent a Sanem (Deniz Uğur) sa spolu vyspia – ako inak preto, aby tým poriadne vyviedli z miery Leventa (Barış Kılıç). A podarí sa! Keď sa totiž Levent vráti domov a uvidí veľmi sporo odetú Sanem odchádzať zo svojho bytu a vzápätí podľa jednoznačných stôp v izbe svojho brata, ktorý sa práve sprchuje, pochopí, čo sa stalo, poriadne ho to vykoľají! Na Sanem je však poriadne napálená Lara (Feyza Civelek) – kvôli Cansu (Sedef Şahin) a tomu, že ju nevlastná mama zjavne zastrašuje a čo všetko jej vyviedla! Hnev a strach však pociťuje aj Emir, keď sa od Ihsana dozvie, že Ece (Yağmur Tanrısevsin) nevysvetliteľne mešká a ani nedvíha telefón. Tuší totiž, že to má nejakým spôsobom na svedomí darebák Yavuz (Emre Koç). A nemýli sa – keď totiž spolu s Mehmetom dorazia k Ece, podľa veľkého monokla, ktorý sa neúspešne pokúsi skryť za okuliarmi, obaja pochopia, že ju Yavuz zmlátil! Emirovi v tej chvíli dôjde trpezlivosť - vychytí sa a uháňa za Yavuzom, aby si to s ním vybavil ako chlap! Ibaže ten sa už medzičasom zbabelo zdekoval – Ece ho totiž úplne nepochopiteľne varovala...

Aj keď sa jej do toho spočiatku veľmi nechce, Feriha napokon vyhovie Hande (Ceyda Ateş) a vyberú sa spolu do klubu prekvapiť Emira. Prekvapené však ostanú ony dve, a nie práve najpríjemnejšie – ako inak kvôli Ece a Emirovej už dosť nepatričnej snahe ochraňovať ju za každú cenu. Feriha si možno myslí, že na nej nie je vidieť, ako ju to škrie a ako veľmi na atraktívnu blondínku žiarli, no najneskôr v momente, keď ju okrem Hande začne neohrabane utešovať aj jej brat Mehmet, jej je jasné, že nie je až taká dobrá herečka, ako si myslela. A Mehmet urobí ešte niečo oveľa šľachetnejšie a neočakávanejšie – pohovorí si aj so švagrom!

Medzi Sanem a Ünalom (Murat Onuk) to začína riadne škrípať, a to nielen kvôli hotelu, ktorý sa po jej necitlivej rekonštrukcii a reorganizácii pomaly, ale isto začína prepadávať do červených čísel. Ünal síce o jej nevere zatiaľ ešte nevie, no i tak má teraz plnú hlavu úplne iných vecí – konkrétne plánov, ako hanebnou a nebezpečnou spoluprácou s Yavuzom prinútiť Emira kapitulovať a so zvesenou hlavou sa vrátiť domov! Nuž a tá „spolupráca“ znamená v preklade napríklad to, že Yavuzovi ľudia prepašujú do Ihsanovho klubu drogy a následne dajú anonymný tip polícii, ktorá tam urobí raziu, zatkne Ihsan a Ece a po Emirovi, ktorý má práve dovolenku, vyhlási pátranie! A tak sa Emir s Ferihou opäť budú musieť vzdať svojich súkromných plánov, pretože ešte ani nestihnú odísť z mesta, ako pôvodne plánovali, a už ho aj zatkne polícia a predvedie na výsluch, kde sa šokovaná a nič nechápajúca Feriha stretne s Mehmetom, ktorý ako jediný už má vypočúvanie za sebou. Nuž a netrvá dlho, kým sa ako na zavolanie zrazu na scéne zjaví „záchranca“ Ünal...

Problémy medzi Larou a jej mamou neustále narastajú – ako inak, kvôli rozdielnemu názoru na Cansu a... Sanem. Keď sa od svojho právnika dozvie, aká zlá je v skutočnosti situácia, ktorej tak neuvážene vystavil svojho syna a že namiesto mierneho, v podstate neškodného vytrestania mu hrozí naozaj vážny trest, rozhodne sa arogantnému Yavuzovi vzoprieť a Emira zachrániť - stoj, čo stoj. Neváha dokonca riskovať vlastný život, keď si nahrá telefonický rozhovor s mladým mafiánom, v ktorom sa ten otvorene priznáva k zodpovednosti za podstrčenie drog do Ihsanovho klubu, a hneď ho aj proti nemu použije ako nátlakový prostriedok. Apropo, nátlak... Túto trpkú medicínu, žiaľ, ochutná, aj úbohá Gülsüm, ktorej jej tvrdý a neúprosne na zvykoch a tradíciách lipnúci brat Akif dá veľmi jasne najavo, že rozvod s Korayom absolútne nepripadá do úvahy!

Po prepustení na slobodu sa Emir ešte ani poriadne nestihne spamätať a už mu adrenalín opäť vystrelí do výšin. Zavolá mu totiž provokatér Yavuz a s aroganciou jemu vlastnou ho vyzve na stretnutie a Emir nanešťastie zareaguje presne tak, ako Yavuz dúfal – napriek Ferihinmu zjavnému nesúhlasu, hnevu a sklamaniu sa naň vyberie! Ťažko povedať, čo si od neho sľuboval, no to, čoho sa dočká, ho rozhnevá a hlboko raní – Yavuz to totiž šikovne narafičí tak, aby si Emir na vlastné uši z úst svojho otca vypočul, ako ho zapredal! Po tom, čo si neplánovane vypočula časť rozhovoru medzi Sanem a Leventom, sa Hande rozhodne Sanem uštedriť lekciu, ktorú si už dávno zaslúži. Jediný človek, ktorý o tom okrem nej zatiaľ vie, je Lara – a tá jej to, samozrejme, schvaľuje, aj keď celkom presne nevie, o čo ide. A je to veru silná káva, z ktorej Sanem právom začnú obchádzať mdloby. Hande jej totiž dá nečakane tvrdé ultimátum – buď sa čo najskôr odsťahuje z bytovky aj so svojou problémovou nevlastnou dcérou, primäje Ünala, aby vrátil Emirovi jeho podiel vo firmea dá pokoj Leventovi, alebo... Ju zničí! A ani sa nebude musieť veľmi namáhať, stačí, keď povie pravdu – ako podvádzala nebohého Halduna (Özhan Carda) s Leventom – a doloží ju fotografiami.

Začína byť nad slnko jasnejšie, že Akif a Seher sú z rovnakého cesta. Stačilo jej totiž len nadškrtnúť, že na rozvode s Korayom môže jeho sestra slušne zbohatnúť a... Akif sa rozhodne švagra priprieť, aby z neho dostal čo možno najviac! Ťažko povedať, či z nevedomosti, naivity alebo naschvál, no Ece urobí osudovú chybu, keď pred Yavuzom spomenie, že Emir naozaj hlboko miluje svoju manželku. Vznetlivý mafián si to totiž vzápätí namieri práve za Ferihou!

Sledujte vo štvrtok, 14. júna, o 22.25!

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na