Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 123. a 124. epizóda

13. 06 2018 00:30 | Alexandra Stahlová
Feriha: 123. a 124. epizóda
Feriha: 123. a 124. epizóda Foto: Calinos Entertainment

V nepríjemnej a napätej atmosfére sa možno tak trochu paradoxne Emir a Feriha konečne začnú opäť zbližovať...

Zistenie, že oslavovať Korayove (Yusuf Akgün) narodeniny s nimi má i ďalší nečakaný hosť - Ece (Yağmur Tanrısevsin) -, dokonale znechutí nielen hostiteľku Hande (Ceyda Ateş), ale samozrejme aj Ferihu (Hazal Kaya), ktorá sa však nepochopiteľne zatne a namiesto toho, aby prijala Emirov (Çağatay Ulusoy) návrh a vrátila sa s ním do Istanbulu, je rozhodnutá zostať a... Počkať si na ďalšie prekvapenia! Lebo nepochybuje, že ich ešte pár bude. A nanešťastie sa nemýli. je totiž, žiaľ, len otázkou času, kedy Yavuzovi (Emre Koç) jeho hlásne psy donesú, že Ece sa momentálne zdržiava na odľahlej chate Emirovho priateľa – a jemu úplne prepne! A to je atmosféra na inak veľmi príjemnej a malebnej usadlosti už tak či tak dosť nepríjemná a napätá... Ako inak, kvôli láske – tej skutočnej, na pohľad možnej i predstieranej. navyše sa zdá, že minimálne dve osoby sem prišli len preto, aby rozdúchavali konflikty a robili zlú krv! A obe pritom najviac ubližujú Ferihe. Tou prvou je, ako inak, Ece. A tou druhou... Alkoholom, zúfalstvom a žiarlivosťou hnaná Gülsüm (Pelin Ermiş). Navyše sa ukáže, že to práve ona pozvala Ece, aby ranila sesternicu a vytrestala ju!

Práve do spevu však ale nie je ani oslávencovi, ktorý ťažko nesie, keď mu pripitá manželka vyhodí na oči Hande a vzápätí sa mu pred všetkými prizná, že ono vlámanie si len vymyslela s potvorou Seher (Neşem Akhan), pretože ho chcela dostať späť domov – a ešte ťažšie, keď zistí, že Hande býva v jednej izbe s Leventom (Barış Kılıç)! Emir a Feriha sa možno tak trochu paradoxne práve za týchto okolností konečne začnú opäť zbližovať, keď sa stane niečo, čo ich od seba opäť extrarýchlo a spoľahlivo odstrelí ako dva rovnako nabité magnety – na pozemku totiž pristane Yavuzova helikoptéra, vyvalia sa z nej jeho po zuby ozbrojené gorily, naložia do nej Ece a... Vzápätí po nich zostane len trocha zvíreného prachu a zlý, veľmi zlý pocit! Emir a Koray síce okamžite informujú políciu, no nemienia len tak nečinne čakať, ako to dopadne, a tak sa, napriek dôrazným protestom Ferihy a Hande, vydajú po unesenej Ece pátrať na vlastnú päsť! Zvyšní účastníci párty - Levent, Hande, Feriha a Gülsüm - sa následne, keď sa ako-tak spamätajú zo šoku, zbalia a... Vrátia sa do Instabulu.

Keď Emir s Korayom konečne dorazia k Yavuzovmu domu, je tam práve polícia. No nechystá sa konať, po telefonáte s Ece, ktorá je v úplnom poriadku a medzičasom už na ceste domov, totiž vlastne nemá žiaden pádny dôvod. Zoči-voči Ferihinmu ťažko potláčanému hnevu Emir pochopí, že sa zrejme naozaj unáhlil a konečne si uvedomí, prečo vtedy, keď ju väznil v ich byte, vlastne zostala – a strávia spolu krásnu noc, po ktorej príde nemenej krásne a príjemné ráno. To ale rozhodne nemožno povedať o ráne, ktoré čaká už temer úplne triezvu Gülsüm – Koray už má totiž všetkého akurát dosť a... Chce rozvod!

Keď na seba po prvý raz narazili, len málokto by tipoval, že jedného dňa budú spolu Lara (Feyza Civelek) a Bülent spolu tak dobre vychádzať ako dnes. To však rozhodne nemožno povedať o vzťahu bývalých milencov Sanem (Deniz Uğur) a Leventa, ktorí sú doslova na nože – pretože nepatričné „priateľstvo“ medzi Bülentom a Sanem pochopiteľne nie je tŕňom v oku len Lare, ale i Leventovi! Riadne „veselo“ je ale i Yılmazovcov, hoci tentoraz výnimočne nie kvôli Ferihe a Emirovi, ale kvôli Hatice (Ayşegül Uyguner), ktorú najprv totálne vykoľají správa, že ich príde zo Saudskej Arábie navštíviť jej milovaný syn Akif, a následne ju úplne dorazí, keď jej Gülsüm povie, že sa s Korayom rozvedú! Na rozdiel od všetkých iných žien v Emirovom žene, ktoré nepovažovala za skutočnú hrozbu, Ece (Yağmur Tanrısevsin) sa Feriha naozaj bojí, pretože si veľmi dobre uvedomuje, že s ňou je jej manžel iný, uvoľnenejší, rytierskejší... A nanešťastie sa nemýli – len vďaka Emirovi totiž Ihsan napokon ustúpi a dovolí jej vrátiť sa späť do klubu.

Zúfalstvo a žiaľ je to jediné, teda okrem vzácneho Larinho priateľstva, čo ešte úbohej Cansu (Sedef Şahin) ostalo. Ako-tak vyrovnane sa cíti len na cintoríne, pri hrobe svojich rodičov. No i tam ju dostihne všadeprítomný Sanemin tieň. Tá sa dnes totiž tak trochu prekvapivo vybrala na rovnaké miesto - prišla požiadať Halduna (Özhan Carda) o prepáčenie... Gülsüm má strach, že ju po tom extempore na Korayovej oslave Feriha už nikdy nebude chcieť vidieť. Keď ju nenájde doma, je si tým temer istá! Zo svojho žiaľu sa preto namiesto sesternice vyžaluje priateľskej Lare. Keď sa vráti domov, ktorý zíva dusivou prázdnotou, o to väčšie je jej prekvapenie, keď za ňou príde Feriha – aby sa konečne normálne porozprávali úplne o všetkom a aby jej bola v ťažkých chvíľach oporou! Rovnakú tému, no z opačného uhla pohľadu, preberajú v klube Emir s Korayom...

Keďže Akif nie je žiadny hlupák, neunikne mu, že s manželstvami jeho sestry a sesternice nemôže byť všetko v poriadku – ani jeden „šťastný pár“ sa totiž neobťažoval prísť ho v Istanbule privítať. A tak aby Yılmazovci predišli zbytočným problémom, pošle Rıza (Metin Çekmez) prezieravo Mehmeta (Melih Selçuk) k Ferihe a Emirovi a pozve ich na druhý deň na rodinnú večeru, ktorej sa majú zúčastniť aj Gülsüm s Korayom. No komplikácie sú, žiaľ, doslova predprogramované – a to nielen preto, že medzi Akifom a Seher to nepatrične iskrí! Akoby toho už i tak nebolo dosť, Aysun (Ahu Sungur) navštívi Ferihu a dôrazne jej kladie na srdce, aby niečo urobila a prinútila Emira odísť z klubu a... Od Ece. Čokoľvek! Obdobnú návštevu s úplne rovnakým posolstvom, no oveľa desivejšieho rázu, dostane i Ünal (Murat Onuk), ktorému zase príde prehovoriť do duše rozzúrený Yavuz. Veľké prekvapenie čaká i na Bülenta, za ktorým príde Sanem. A tentoraz naozaj preto, z čoho ju Lara a Levent už dlhšie podozrievali – aby Bülenta zviedla! No nepochybne tým najväčším prekvapením zo všetkých je už spomínaná rodinná večera u Yılmazovcov. Po prvý raz, odkedy sa ich rodiny znepriatelili na život a na smrť... Vlastne úplne po prvý raz... Hatice a Rıza, aj keď s tým obaja neprehliadnuteľne nie sú celkom stotožnení, dovolia Ferihe a Emirovi pobozkať im na znak úcty ruku!

Sledujte v stredu, 13. júna, o 23.00!

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na