Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 121. a 122. epizóda

12. 06 2018 00:45 | Alexandra Stahlová
Feriha: 121. a 122. epizóda
Feriha: 121. a 122. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Mehmet má len nekomplikovaný priestrel ruky, Emirov stav je však vážny, preto musí istý čas zotrvať v umelom spánku...

Feriha (Hazal Kaya) má strašne zlý pocit, akosi podvedome cíti, že sa stane niečo strašné... Zatiaľ však ešte nevie, že sanitka práve odviezla Emira (Çağatay Ulusoy) a Mehmeta (Melih Selçuk) do nemocnice, pretože obaja utrpeli zranenia pri streľbe pred klubom! Keď sa Koray (Yusuf Akgün), ktorý šiel s nimi do nemocnice, ako-tak spamätá, zavolá najprv Hande (Ceyda Ateş) a vzápätí Ferihe. No než zo seba stihne dostať aspoň pár súvislých viet, strašnú pravdu sa Feriha dozvie od na smrť vydesenej švagrinej Seher (Neşem Akhan), ktorá sa práve ponáhľa so svokrom Rızom (Metin Çekmez) a tetou Hatice (Ayşegül Uyguner) do nemocnice, odkiaľ im volali. Netrvá dlho a v nemocnici sa stretnú všetci, čo tam majú byť, ale i pár tých, čo by tam z rôznych dôvodov radšej byť nemali - napríklad Ece (Yağmur Tanrısevsin), Emirov šéf Ihsan, Levent (Barış Kılıç) či... Hande.

Sanem (Deniz Uğur), ktorá už o všetko vie, naschvál vypne televízor, aby sa Cansu (Sedef Şahin) a Lara (Feyza Civelek) nič nedozvedeli. No hoci neskôr skryje aj noviny, ktoré správu o útoku na Emira prinesú na titulke, Cansu sa to predsa len dozvie – a spolu s Larou sa ponáhľa do nemocnice! Polícia medzičasom vypočuje Yavuza (Emre Koç), ktorý má podľa Ece streľbu na Emira na svedomí. Už i tak veľmi napätá situácia v nemocnici ešte viac zhustne, keď dorazia Emirovi rodičia Aysun (Ahu Sungur) a Ünal (Murat Onuk). Kým totiž pre Yılmazovcov majú lekári dobré správy, pretože Mehmet má len nekomplikovaný priestrel ruky, Emirov stav je vážny, a tak sa rozhodli nechať ho istý čas v umelom spánku. Keď sa napokon preberie, je pri ňom Feriha, rozhodnutá zabudnúť na všetky malicherné hádky a nenechať si životné šťastie prekĺznuť pomedzi prsty. No hoci ju Emir veľmi miluje, tentoraz jej to vôbec nemieni uľahčiť. Ani jemu však nie je dvakrát do spevu, a to nielen pre ich problémy, ale i preto, čo mu jeho otec krátko nato za zavretými dverami povie o Yavuzovi, ktorého otca už celé roky veľmi dobre pozná. Vzhľadom na jeho povesť a konexie sa mu totiž útok na Emira zjavne prepečie, ako mnohé iné jeho prehrešky.

Po Saneminom jedovitom telefonáte, ktorá celá šťastná zavolá Larinej mame, aby jej zvestovala, aké faux pas si zase ich dcéry spolu dovolili, dostane Lara radikálny zákaz priateliť sa s Cansu – no odmietne sa mu podriadiť. Kým spravodlivo rozhnevaná Ece zájde za Yavuzom, aby mu vyčistila žalúdok a vykričala všetko svoje pohŕdanie, Feriha sa po tom, čo si aspoň trošku uľavila rozhovorom s Leventom, vráti späť do nemocnice – len preto, aby si nechtiac nepozorovaná vypočula rozhovor svojho manžela s políciou a dozvedela sa, že dôvodom streľby na Emira bola... Ece. Nečudo, že keď sa o týždeň so svojou domnelou sokyňou stretne v nemocnici, a tentoraz si nechtiac vypočuje časť rozhovoru medzi ňou a jej manželom, začne pomaly, a nie celkom bezdôvodne, podliehať zúfalstvu...

Otravná Seher jednoducho nemôže inak, neustále do Mehmeta vŕta – ako inak, kvôli peniazom. Za daných okolností totiž nič nie je isté, ani to, či Mehmet a Emir ešte vôbec nejakú prácu majú. Minimálne Ece, totiž už o tú svoju prišla – majiteľ klubu Ihsan ju na radu svojho spoločníka pre istotu prepustil... Hoci Rıza predstiera, že polohlasné štvavé reči svojej nevesty o Emirovi, jeho domnelej frajerke a jej žiarlivom bývalom Yavuzovi nepočuje, to, čo sa podľa médií deje s manželstvom jeho dcéry Ferihy ho zaujíma, a tak vyčká, kým Seher odíde a... Spýta sa Mehmeta. Ktovie, či by ostalo iba pri rečiach, ak by vedel, že nebezpečný Yavuz sa práve v tejto chvíli drzo vybral do nemocnice – „navštíviť“ Emira, maximálne neúprimne, ba až zlovestne mu popriať skoré uzdravenie a... Predstaviť sa jeho manželke!

Nešťastnú Cansu veľmi zasiahne, keď sa od Lary dozvie, že jej mama jej zakázala priateliť sa s ňou, pretože ich kamarátstvo jej prinieslo len samé problémy. Poteší ju však, keď jej Lara povie, že si v tomto smere nič zakazovať nenechá. Ihsana nepríjemne zaskočí, keď mu Emir na rovinu povie, že ak Ece odíde, odíde aj on. Nie práve najpríjemnejší rozhovor však čaká aj Ünala, ktorý sa rozhodol zájsť za Yavuzom a ako chlap s chlapom si s ním pohovoriť o tej prestrelke a mnohých iných veciach. Nanešťastie netrvá dlho a rozhovor sa zvrtne iným, dosť nebezpečným smerom – Yavuz totiž navrhne Ünalovi spoluprácu a... Zdá sa, žiaľ, že aj keď je tým trochu zaskočený, tento nápad sa mu pozdáva! Gülsüm (Pelin Ermiş) sa veľmi dotkne, keď spolu so Seher a mamou Hatice sledujú, ako Emir s Ferihou prichádzajú domov – v sprievode Hande a Koraya. Akoby to nestačilo, Seher i mama jej to poriadne osladia svojimi poznámkami. No naozaj nepríjemne sa začne cítiť až po tom, keď vyjde pred bytovkou – odchytí si ju totiž Hande a, nech už tým sleduje čokoľvek, pozve ju na oslavu Korayových narodenín! Má byť prekvapením večera...

Sotva sa za ich priateľmi zavrú dvere, Feriha a Emir sa zase pohádajú. Pre intrigánku Sanem je teraz Hande čosi ako červené súkno pre býka – zakaždým, keď ju vidí, začne do nej zapárať. Pred Leventom však hrá divadielko úbohej obete, do ktorej Hande sústavne skáče a vyhráža sa jej! Na druhej strane to na prekvapivý medziľudský odmäk, alebo aspoň vcelku sľubný náznak, vyzerá medzi Mehmetom a Emirom, a tým pádom aj Mehmetom a Ferihou. Ako prvý z Yılmazovcov, teda vlastne jediný, totiž práve Mehmet príde Emirovi popriať skoré uzdravenie a, aj keď len na chvíľočku, prijme i pozvanie dovnútra. A ľady sa, i keď len minimálne, no predsa len, zjavne pohli aj medzi Ferihou a Aysun – práve nechcená nevesta je totiž pre Emirovu mamu jediným zdrojom informácií o jej synovi! To sa, pochopiteľne, nepáči jej exmanželovi Ünalovi – minimálne rovnako, ak jej fakt, že on sa zjavne rozhodol spolupracovať s Yavuzom! Ťažko povedať, čo zaskočí Koraya, ale i Ferihu a Emira viac - či to, že Hande na narodeninovú oslavu pozvala aj Gülsüm alebo že si tam so sebou priviedla Leventa...? No všetkých zúčastnených čaká ešte jedno veľké prekvapenie – a ešte aké!

Sledujte v utorok, 12. júna, o 22.25!

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na