Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 117. a 118. epizóda

07. 06 2018 00:50 | Alexandra Stahlová
Feriha: 117. a 118. epizóda
Feriha: 117. a 118. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Emir a Feriha sú stále ako dvaja cudzinci, ktorí síce žijú pod jednou strechou, no nie spolu, ale len vedľa seba...

Na Ferihu (Hazal Kaya) je toho už naozaj priveľa – keď spolu s Emirom (Çağatay Ulusoy) dovezie do nemocnice jeho tehotnú ex, ktorá začala predčasne rodiť a keď začuje prvý plač malého chlapčiatka, ktorého inkubátor vzápätí označia priezviskom Sarrafoğlu, celý jej svet sa zosype ako domček z karát. A hoci sa veľmi snaží nejako sa pozbierať, kým Emir daruje krv drobčekovi, ktorý je na tom veľmi zle, a potom zájde za novopečenou mamičkou, ktorá sa ho hystericky dožaduje, neunesie to. No dorazí ju až nenávistný výstup prvorodičkinej jedovitej mamy a následná tichá prosba Emirovej mamy Aysun (Ahu Sungur), aby odišla. A tak sa ticho a bezradne vytratí... Našťastie však so svojím žiaľom a bolesťou neostane dlho sama - zrejme sám osud jej v tejto ťažkej chvíli do cesty zošle Leventa (Barış Kılıç)! Ťažko povedať, aké ciele teraz Sanem (Deniz Uğur) sleduje alebo či v nej predsa len ostal nejaký kúsok ľudskosti, no keď Cansu (Sedef Şahin) prepustia z nemocnice, vezme ju k sebe domov. No sotva sa za nimi zavrú dvere bytu, už to medzi nimi riadne škrípe – jedna druhej sa totiž boja a neveria si ani nos medzi očami! Ešteže má Cansu aspoň Laru (Feyza Civelek), z ktorej sa medzičasom skutočne stala jej najlepšia kamarátka. No zrejme by to ešte prehodnotila, keby vedela, že jej Cansu klame – a navyše preto, aby chránila Sanem...

Kým Koray (Yusuf Akgün) a Hande (Ceyda Ateş) sa snažia v tejto neľahkej situácii byt Emirovi oporou, Gülsüm (Pelin Ermiş) na sesternicine dvere klope márne, pretože zdrvená Feriha nechce nikoho vidieť. A tak Gülsüm aspoň zájde navštíviť mamu Hatice (Ayşegül Uyguner) a strýka Rızu (Metin Çekmez) – no keby vedela, čo tým rozpúta, určite by si to stokrát rozmyslela. Zlostné tirády jej mamy na Ferihinu adresu totiž veľmi rozrušia úbohého Rızu, ktorého srdce už má tak či tak čo robiť, vďaka čoraz agresívnejším hádkam Mehmeta (Melih Selçuk) a Seher (Neşem Akhan). Ako inak, kvôli peniazom... Keď si Aysun náhodou vypočuje rozhovor medzi mamou drobčeka, ktorého považuje za svojho vnúčika, a jej prešpekulovanou mamou, už si zrazu nie je taká istá, že stojí na správnej strane – je totiž nad slnko jasnejšie, že minimálne staršej z žien ide v prvom rade o Emirovo meno a majetok, ktoré majú vylepšiť ich spoločenský status a rodinný rozpočet!

Keď sa Emir večer vráti domov, Feriha predstiera, že ešte spí, len aby sa s ním nemusela rozprávať – pretože cíti, že by to nezvládla. A keď si on ráno náhodou vypočuje časť jej rozhovoru s Leventom a dozvie sa pravdu, radšej sa okamžite vyberie do školy, aby zbytočne neurobil niečo, čo by ich oboch mohlo mrzieť. No nech sa snaží akokoľvek, z tohto boja zjavne nemôže vyjsť ako víťaz... Feriha sa totiž naňho nahnevá tak či tak, hoci z iného dôvodu – otec a brat jej totiž vyčistia žalúdok, pretože považujú za urážlivé a ponižujúce, že im Emir podal pomocnú ruku! No opäť sa to namiesto s manželom rozhodne riešiť s Leventom... Ünal (Murat Onuk) sa snaží krotiť Aysunino nadšenie z bábätka, pretože veľmi dobre vie, že ak testy ukážu, že chlapček nie je Emirovým synom, bude veľmi, veľmi nešťastná. No ona je presvedčená, že jej modlitby budú vyslyšané a ona vďaka krásnej „novej Emirovej rodine“ dostane šancu napraviť svoje hriechy. Koray temer spadne z nôh, keď zistí, že novou Emirovou spolupracovníčkou je jeho dávna láska Ece (Yağmur Tanrısevsin)!

Týždeň ubehne rýchlo ako voda, a tak sa Emir, Feriha a ich priatelia ani nenazdajú a... Je tu deň, keď výsledky testov DNA definitívne potvrdia alebo vyvrátia, že rozkošné chlapča je Emirov syn. A je to deň plný prekvapení! Pre niekoho šťastných, pre iných zničujúcich. Ukáže sa totiž, že drobcovým otcom nie je Emir, ale iný muž, s ktorým jeho bývalá strávila jedinú noc - osobný tréner Savaş! No kým Hande a Koray by najradšej ihneď otvorili šampanské, na neustále sa prehlbujúce problémy medzi Ferihou a Emirom to, žiaľ, nemá žiadny vplyv. Stále sú ako dvaja cudzinci, ktorí síce žijú pod jednou strechou, no nie spolu, ale len vedľa seba... A tak napokon Emir dobré správy „oslávi“ prácou v klube – v spoločnosti Ece. Nuž a Feriha sa zase vyberie na trh, aby prišla na iné myšlienky. Ako na potvoru tam však natrafí na Seher a Hatice – a kým prv, ako obvykle, nedokáže zavrieť ústa, druhá ju zase okato ignoruje... A akoby toho nebolo dosť, po návrate domov ju definitívne odrovná stretnutie s Cansu. Ani len netušila, že ju už prepustili! Keď sa ako-tak pozbiera, rozhodne sa pripraviť pre Emira nezabudnuteľnú romantickú večeru a pokúsiť sa zachrániť, čo sa ešte zachrániť dá. Lenže... Emir v noci vôbec nepríde domov.

Keď sa Emir napokon nadránom konečne ukáže v bytovke, ako prvý si ho odchytí skrotnutý Mehmet, ktorý sa rozhodol prekročiť svoj tieň a prijať jeho pracovnú ponuku. A doma ho, žiaľ, čaká len ďalšia nezmyselná a bolestne zraňujúca hádka s Ferihou... Hande navrhne Leventovi, aby si navzájom pomohli z mizérie – aby spolu naoko začali chodiť, ona sa tak zbavila Korayovej nikam nevedúcej oddanosti a on prestal byť dôvodom ďalších sporov Ferihy a Emira! Nuž a svoju veľkú premiéru ako pár majú mať už dnes večer, na veľkolepom večierku v maskách s mottom „Ukáž svoju pravú tvár!“ Na večierku, kam sa okrem množstva pozvaných chystá aj pár prekvapivých hostí. Napríklad... Gülsüm. Cansu. A Feriha.

Sledujte vo štvrtok, 7. júna, o 22.25!

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na