Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 113. a 114. epizóda

05. 06 2018 00:40 | Alexandra Stahlová
Feriha: 113. a 114. epizóda
Feriha: 113. a 114. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Hande vďaka známostiam na správnych miestach odhalí niečo, čo vrhá nové svetlo na Emirovo nechcené otcovstvo!

Keď rezignovaný Emir (Çağatay Ulusoy) napokon nechá Ferihu (Hazal Kaya) odísť... Ona sa rozhodne zostať. No nie kvôli sebe alebo jemu, ale natruc všetkým ich neprajníkom, aby im zavreli ústa! A tak najprv spolu poupratujú zdevastovaný byt, potom zájdu do nemocnice nechať konečne odborne ošetriť Emirovu ruku, následne na internát po Ferihine veci a potom sa ich cesty na chvíľu rozídu – keď Emir vysadí Ferihu pred školou, zavolá svojej tehotnej ex a dohodne si s ňou stretnutie. Takže zatiaľ ani jeden z nich nič nevie o starostiach Yılmazovcov, ktorí sa práve vrátili z İzmiru, ani o trápení Aysun (Ahu Sungur), ktorá si na rozdiel od exmanžela Ünala (Murat Onuk) stále robí o syna veľké starosti, no už sa neodvažuje za ním zájsť... Levent (Barış Kılıç) dnes prežíva jeden z najhorších dní vo svojom živote – aj pohreb jeho milovanej mamy je totiž poznamenaný hádkou s mladším bratom Bülentom, ktorý mu nedokáže odpustiť, že mu nepovedal o maminej vážnej chorobe, že ho nevaroval! Stretnutie s nabrúsenou Ferihou vnukne Hande (Ceyda Ateş) ďalší dosť svojrázny nápad, ako pomôcť Emirovi...

Nech už si Emirova tehotná bývalá a jej mama od jeho návštevy sľubovali čokoľvek, riadne sa prerátali – prišiel totiž len preto, aby slečne zlatokopke vrátil ultrazvukové snímky, o ktoré nestál ani on, ani jeho žena, a riadne jej vyčistil žalúdok! Nanešťastie im nenapadne nič lepšie, ako obrátiť sa na Aysun... Emira poteší, keď sa mu ozve otcov najväčší konkurent Ihsan, ktorého minule neúspešne žiadal o miesto v jeho podniku, a ponúkne mu prácu! Hatice (Ayşegül Uyguner) a dokonca aj potvora Seher (Neşem Akhan) sú nepríjemne zaskočené, keď u nich zazvoní Feriha a Rıza (Metin Çekmez) im zakáže otvoriť jej, hoci je zjavné, že sú doma a ona ich navyše cez tenké dvere dosť jasne počuje... Keď Cansu (Sedef Şahin) povolia prvý telefonát, zavolá Lare (Feyza Civelek) a požiada ju o pomoc – má totiž pocit, a to nielen kvôli nenávistným pohľadom Halila (Ufuk Tan Altunkaya), ktorý ju sleduje na každom kroku, že nepotrvá dlho a ona sa skutočne zblázni! Ferihu zaskočí, keď sa od Seher dozvie, že Leventovi zomrela mama – no jej otca Rızu oveľa viac, keď krátko nato uvidí nevestu Seher viac ako priateľsky sa baviť s Emirovou mamou Aysun! A to ešte nevie, že jej Seher donáša, navyše za nemalé peniaze!

Hoci Aysun najnovšia Seherina novinka o tom, že sa Feriha vrátila k Emirovi, zasiahne, nedá sa to ani len porovnať s bolesťou, ktorá pohltí celé jej srdce len o niečo neskôr, keď sa stretne s Emirom a po prvý raz si z jeho úst vypočuje všetko, pred čím dosiaľ utekala – pravdu o tom, prečo to medzi nimi škrípe. A nemá to nič, vôbec nič spoločné s Ferihou! Byt, ktorý sa mal stať ich šťastným domovom a útočiskom pred celým svetom, je teraz Emirovým a Ferihiným väzením. Napätie medzi nimi sa dá doslova krájať, či už sa spolu učia, večerajú alebo zhovárajú... Ünala nepríjemne prekvapí, keď natrafí na Aysun, ktorá sa uplakaná spíja v jeho podniku – a ešte viac, keď mu prezradí dôvod a pripomenie mu i jeho podiel viny slovami, že horšie, ako byť zlým otcom... Je nebyť žiadnym! Keď sa Emir vráti z prvej služby, už pomaly svitá a Feriha, ktorá ho čakala, zaspala v obývačke na gauči. No a keď Feriha ráno vstane, on už spí spánkom spravodlivých, a tak ho len letmo pobozká na spánky, nachystá mu raňajky, nechá mu odkaz a ponáhľa sa do školy...

Pomaly sa zotavujúca Cansu je v šoku, keď sa od svojho ošetrujúceho lekára dozvie, že než k nim z nariadenia sudcu prišla, nebrala lieky, ktoré mala predpísané. Hneď však vie, odkiaľ vietor fúka – že jej ich z nejakého dôvodu nedávala jej nevlastná mama Sanem (Deniz Uğur)! A našťastie si to nenechá len pre seba. Keď sa skupinka podozrivo vyzerajúcich chlapov pokúsi pred bytovkou naložiť Mehmeta (Melih Selçuk) do auta, aby z neho na odľahlom mieste vytiahli nejaké informácie, zabráni im v tom Emir, ktorý úplnou náhodou práve odchádza z domu. A hoci z nedobrovoľných švagrov rozhodne nebudú v dohľadnom čase najlepší priatelia, zdá sa, že ľady sa konečne pohli... Hande vďaka známostiam na správnych miestach odhalí niečo, čo vrhá nové svetlo na Emirovo nechcené otcovstvo - pravdu o ďalšom dosť pravdepodobnom kandidátovi v tejto veci, expriateľovi jeho tehotnej bývalej Savaşovi! Emira raní, keď sa nechtiac stane svedkom toho, ako jeho krásna manželka utešuje zdrveného Leventa v jeho žiali a sľubuje mu, že mu bude oporou, či už s tým súhlasí alebo nie. Preto Leventa krátko nato vyhľadá, vysloví mu úprimnú sústrasť, poďakuje za záchranu Ferihinho života, a tým pádom aj svojho, ale neodpustí si odporúčanie, aby sa od nich držal ďalej!

Hande poníži Gülsüm (Pelin Ermiş) priamo pred jej mamou, keď si neodpustí jedovatú poznámku o tom, že opustila jej muža Koraya (Yusuf Akgün) a už s ak nemu nikdy nevráti, a tak už Gülsüm nemá dôvod tajiť pred ňou boľavú pravdu o svojom manželstve... Pravde je však napokon nútený čeliť aj Ünal, ktorý sa príde na vlastné oči presvedčiť, že jeho syn skutočne pracuje pre jeho konkurenta Ihsana. Nuž a ďalšia boľavá pravda dobehne i Ferihu, ktorá si pri čistení sedačky od Emirovej krvi uvedomí, ako veľmi jej chýba a ako nekonečne osamelá je bez neho. No cítila by sa nepochybne ešte oveľa, oveľa horšie, keby vedela, že jej manžel sa práve po rokoch stretol s tou, ktorej jeho srdce patrilo pred ňou – s Ece (Yağmur Tanrısevsin)! A akoby toho už i tak nebolo na oboch dosť, na druhý deň ráno ich čaká ďalšie veľké prekvapenie – ukáže sa totiž, že ich novým susedom je... Levent.

Sledujte v utorok, 5. júna, o 5.25!

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na