Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 109. a 110. epizóda

31. 05 2018 00:45 | Alexandra Stahlová
Feriha: 109. a 110. epizóda
Feriha: 109. a 110. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Emirova tehotná ex a jej mama sa „náhodou“ objavia v kaviarni, v ktorej Feriha pracuje – ako inak, len aby jej ublížili!

Zatknutie úbohého Rızu (Metin Çekmez) pre dlhy, ktoré jeho menom narobil jeho nepodarený bývalý spoločník, je obrovským šokom pre celú jeho rodinu. Hoci to medzi nimi kvôli tejto neočakávanej nepríjemnosti neprestalo škrípať, Emir (Çağatay Ulusoy) sa veľmi snaží byť Ferihe (Hazal Kaya) a jej rodine oporou. Alebo by aspoň chcel, no keď pred jeho dverami opäť príhodne zazvoní jeho tehotná ex, kvôli „stratenej náušnici“, ktorú uňho na príkaz svojej prefíkanej mamy schválne nechala, Ferihe dôjde trpezlivosť a... Rázne odkráča preč z manželovho bytu i života! A on, hoci by sa najradšej okamžite rozbehol za ňou, musí zaviesť svoju bývalú do nemocnice, pretože ju schvátili bolestivé kŕče – s dieťatkom zrejme niečo nie je v poriadku...! Lara (Feyza Civelek) si robí úprimné starosti o Cansu (Sedef Şahin), a tak ju zájde navštíviť na kliniku, kde sa teraz na príkaz sudcu lieči. Koray (Yusuf Akgün) sa veľmi snaží napraviť svoj nešťastným manželstvom s Gülsüm (Pelin Ermiş) a neopodstatnenou žiarlivosťou na Emira naštrbený vzťah s Hande (Ceyda Ateş), no nie veľmi úspešne...

Napriek nevraživým, ba priam vražedným pohľadom, ktoré na ňu vrhá Mehmet (Melih Selçuk), Feriha nemôže inak – vyberie sa na políciu, kde nešťastne postávajúc pár krokov od zvyšku rodiny čaká, čo bude s otcom. No od neho sa nedočká jediného pohľadu, jediného slovíčka... V Mehmetovi neustále stúpa zlosť, najradšej by toho darebáka, ktorý jeho otca dostal za mreže, našiel a... Vlastnými rukami skántril! A nebyť Leventa (Barış Kılıç), ktorý jediný ho dokáže skrotiť a ktorý ho zaskočí nezištnou ponukou, že onen dlh vyrovná a oni mu ho budú splácať, ako budú môcť, ktovie, ako by to napokon dopadlo? Kým Emir robí, čo môže, aby svojej novej rodine pomohol zbaviť sa dlhu, dokonca neváha ponížiť sa a požiadať o pomoc svojho otca Ünala (Murat Onuk), Levent celý dlh vyrovná. Larinu mamu neprehliadnuteľne zaskočí, keď zistí, že na rozdiel od jej dcéry Sanem (Deniz Uğur) svoju nevlastnú dcéru ešte navštívila... Keď sa Ferihina podarená švagriná Seher (Neşem Akhan) dozvie, že Feriha si popri štúdiu privyrába ako čašníčka, okamžite o tom informuje Aysun (Ahu Sungur). No a keďže tá je práve na návšteve u Emirovej tehotnej ex a jej mamy, netrvá dlho a obe potvory sa krátko nato „náhodou“ objavia v kaviarni, v ktorej Feriha pracuje – ako inak, len aby jej ublížili!

Vďaka Leventovej pomoci súd prepustí Rızu na slobodu. Feriha mu je nesmierne vďačná. Poteší ju i dojme, keď jej odprisahá, že to nespravil z lásky k nej, ale preto že rád nezištne pomáha ľuďom, pretože sa potom necíti tak strašne sám... Zrejme aj preto sa s ním opäť dokáže rozprávať o tom, o čom so svojím manželom nemôže – ako kedysi, keď boli len dobrými priateľmi a dôverníkmi a nestáli medzi nimi jeho neopätované city k nej... Nanešťastie sa však ich nevinné priateľstvo zakrátko stane novou témou internátnych ohováračiek! Keď Seher celá šťastná vyzvoní Emirovi, že Levent vyplatil otcov dlh, pochopiteľne v ňom vzkypí žlč. Nečudo, že keď mu do rany vbehne Mehmet, bol by z neho zrejme hoc aj dušu vytriasol, aby zistil, kde nájde Leventa, keby sa medzi nich nezamiešal jeho svokor Rıza a nevzal si ho bokom, aby mu dohovoril – vraj ak sa neudobrí s manželkou a neprimäje ju vrátiť sa domov... Navždy ju stratí. Emir sa preto hneď ponáhľa za Ferihou na internát, no ona sa pred ním opäť zatají – tentoraz vraj už spí...

Keď sa rozhádaní manželia na druhý deň stretnú v škole, znova sa pohádajú – kvôli rozdielnym názorom na Leventa, na to, čo urobil a prečo to urobil. Pretože hoci je Emir úprimne rád, že jeho svokor mohol opustiť väzenie, len ťažko dokáže prežrieť, že Leventova láskavosť ho opäť zblížilo s Ferihou a jej rodinou, ktorá jemu svoje sympatie odpiera... Keď sa Koray znova pokúsi zabojovať o Hande, čaká ho nepríjemné stretnutie s realitou – Hande už má totiž dosť toho, že si neustále ubližujú a rozíde sa s ním! No ani so vzťahom Emira a Ferihy to nevyzerá práve najlepšie, pretože nielenže ju totálne rozhodí, keď sa Emir nečakane objaví v kaviarni, v ktorej pracuje, ale navyše kvôli nemu príde o prácu – keď si k nej totiž začne nepatrične dovoľovať jeden zo zákazníkov, Emir v snahe chrániť česť svojej manželky sa s ním pobije! Gülsüm si začína bolestne uvedomovať, že jej snaha pripútať si k sebe Koraya za každú cenu je zbytočná a nikdy jej šťastie neprinesie, pretože aj keď sa jej to zdá nespravodlivé a nefér, jej manžel miluje inú ženu – a to aj napriek tomu, alebo možno práve preto, že ho nechala.

Po rozhovore s Cansuiným ošetrujúcim lekárom začína Sanem podliehať panike, pretože je zrejme len otázkou času, kedy jej špinavé intrigy vyjdú najavo – pacientkine testy totiž preukázali, že namiesto predpísaných antidepresív užívala veľké dávky vitamínu B! Rızu znepokojí, keď sa dozvie, že jeho dcéra popri škole pracuje – ešte viac však zistenie, že ju z práce vyhodili. A tak prekročí svoj tieň a zájde za ňou na internát. No nie azda preto, aby jej odpustil či vzal ju späť domov, ale aby jej dohovoril, že sa má vrátiť späť k manželovi. Levent sa zosype, keď sa dozvie, že jeho milovaná mama zomrela. Jeho žiaľ je to väčší, že jej nedokázal splniť jej posledné prianie – udobriť sa pred jej smrťou s mladším bratom Bülentom. Možno ich napokon zblíži jej strata... Keď sa internátne klebety o Ferihe a Leventovi začnú šíriť aj po škole, netrvá dlho a dostanú sa do uší aj Emirovi, ktorý na ne zareaguje naozaj svojsky – zájde na internát, prehodí si zubami-nechtami sa brániacu Ferihu cez plece, naloží ju do taxíka a odvezie ju domov!

Sledujte vo štvrtok, 31. mája, o 22.25!

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na