Feriha cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Feriha: 107. a 108. epizóda

30. 05 2018 00:45 | Alexandra Stahlová
Feriha: 107. a 108. epizóda
Feriha: 107. a 108. epizóda Foto: Calinos Entertainment

Feriha sa po zrelej úvahe rozhodne požiadať o ubytovanie na internáte. Spočiatku to nevyzerá veľmi nádejne...

Emir (Çağatay Ulusoy) okamžite oľutuje, že nad sebou stratil kontrolu a Ferihu (Hazal Kaya) udrel, no už je neskoro – jeho žena je preč... Ešteže na ňu len o pár minút neskôr natrafia Gülsüm (Pelin Ermiş) a Koray (Yusuf Akgün), ktorí sa jej ujmú a vezmú ju k sebe, inak by zrejme musela nocovať niekde na ulici, pretože hoci teta Hatice (Ayşegül Uyguner) a dokonca aj potvora Seher (Neşem Akhan) si o ňu robia starosti a najradšej by ju hneď šli hľadať, Mehmet (Melih Selçuk) a Rıza (Metin Çekmez) sú nemilosrdní – nechcú o nej nič vedieť, akoby naozaj bola úplne cudzia... Keď o niečo neskôr Emir dorazí ku Korayovi, jeho najlepší priateľ mu dôrazne odporučí, aby šiel radšej domov a nesnažil sa na manželku príliš tlačiť, pretože obaja teraz potrebujú čas – aj Gülsüm, aj Koray sú totiž krajne znepokojení tým, že Emir na Ferihu vztiahol ruku a chcú ju chrániť! Emir ale dobrú radu neuposlúchne a celú noc strávi v aute pred priateľovým domov. No márne, Feriha s ním nechce hovoriť ani na druhý deň ráno, ani len ho vidieť...

Rozhovor s matkiným lekárom Leventom (Barış Kılıç) hlboko otrasie – ukáže sa totiž, že operáciu, ktorá jediná by jej mohla zachrániť život, by zrejme nemusela prežiť... Ďalším prekvapením, no úplne iného druhu, je preňho novinka, ktorú mu vzápätí zvestuje Mehmet – že Feriha ušla od Emira! Hatice a Seher nemôžu inak, ako zájsť ku Gülsüm a doslova zasypať Ferihu dobre mienenými radami do manželstva, či už sa jej to páči alebo nie. Ťažko povedať, koho viac poteší správa, že Feriha opustila Emira – či Aysun (Ahu Sungur), ktorej túto novinku pekne zahorúca vyzvonila Seher, alebo dievčina, ktorá vraj nosí pod srdcom jej vnúča a jej prefíkaná matka, u ktorých je Aysun práve na návšteve?! Lara (Feyza Civelek) a jej mama sú nepríjemne zaskočené, keď zistia, že Sanem (Deniz Uğur) sa zjavne teší, že sa konečne zbavila svojej nevlastnej dcéry Cansu (Sedef Şahin) – koniec koncov, jej izbu už vypratala a zriadila si v nej posilňovňu! Feriha sa po zrelej úvahe rozhodne požiadať o ubytovanie na internáte. Spočiatku to nevyzerá veľmi nádejne, no napokon sa jej ho predsa len podarí získať, a tak keď Emir opäť večer zájde ku Korayovi a Gülsüm, aby sa porozprával so svojou ženou, čaká ho riadne prekvapenie – ani jej sesternica totiž nevie, kde teraz Feriha je! A nepochodí, ani keď sužovaný obavami napokon zaklope na dvere u Yılmazovcov. Ani oni totiž nič nevedia – a aj keby vedeli, akurát jemu by to na nos určite nevešali!

Aj keď by to pred nikám nepriznal, Rızovi veľmi odľahne, keď mu dcéra zavolá a povie, kde teraz býva a že je v poriadku, že sa o ňu nemusí báť... Okrem neho zatiaľ pravdu o tom, kde Feriha býva, vedia už len Levent (pretože nech už sa medzi nimi stalo či nestalo čokoľvek, stále sú priatelia) a, samozrejme, Emir – obom to krátko po sebe povie ona sama. Hande (Ceyda Ateş) už má dosť Korayových sľubov, že nepotrvá dlho a Gülsüm konečne pochopí, že ich vzťah nemá budúcnosť, vraj sa k tejto téme môžu opäť vrátiť o štyri roky... Oveľa viac ju zaujme novinka, že Feriha opustila Emira! A nebola by to Hande, keby to nenávidenej domovníkovej dcére poriadne neosladila, tentoraz s pomocou podobne zlomyseľných spolužiačok – paradoxne s naivnou a dosť pokrivenou predstavou, že tým jej i Emirovi pomôže znovu sa dať dokopy... Sanem akoby sa úplne odtrhla z reťaze – okrem svojho bytu a života totiž plánuje veľmi výrazné zásahy do vybavenia a chodu hotela, z čoho je tamojší personál neprehliadnuteľne zdesený. A keďže si trúfne oponovať jej, ona sa ho vzápätí rozčertená rozhodne... Kompletne celý vymeniť.

Feriha je v šoku, keď sa od Koraya dozvie o tom, že jej svokor Ünal (Murat Onuk) už pred pár týždňami Emira odstrihol od všetkých peňazí, čo jej ale jej manžel zamlčal... Aj to, no samozrejme nielen to, je zrejme dôvodom, prečo sa pred ním na druhý deň nechá zaprieť. No napokon sa krátko nato predsa len stretnú tvárou v tvár, pretože sa obaja dostavia na súd kvôli sporu Ünala s Mehmetom a Rızom! Hande sa rozhodne osobne si preklepnúť tehotnú Emirovi ex a dôrazne ju varovať, aby si poriadne premyslela, čo robí. Koray si to, žiaľ, nesprávne vysvetlí - myslí si, že Hande opäť bojuje o Emira!

Emirova výpoveď pred súdom všetkých poriadne prekvapí, rozhodne sa totiž vziať všetku vinu na seba a priznať, že Ferihu, ktorá v tom čase ešte nebola jeho manželkou, uniesol. Lenže... Feriha vypovie pravý opak – že vtedy sama ušla z domu! Nanešťastie je to pre oboch len dôvod na novú hádku, ktorá ich ešte viac rozdelí... Mehmet, ktorý nad sebou znova stratí kontrolu v tej najnevhodnejšej možnej chvíli, strávi noc vo väzení za fyzické napadnutie Ünala priamo pred budovou súdu. Feriha si nájde prácu v kaviarni neďaleko internátu, no ani Emir nezaháľa – požiada o prácu otcovho najväčšieho konkurenta! Jeho zdvorilé odmietnutie ale nesie oveľa ľahšie, ako nečakané opätovné stretnutie s Ferihou, ktorá si príde do bytu po zvyšok svojich vecí. No obrovský šok čaká i Ferihu – na odchode z bytovky sa totiž stane svedkom toho, ako jej milovaného otca Rızu odvádza v putách polícia!

Sledujte v stredu, 30. mája, o 22.25!

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Feriha - pondelok až štvrtok o 22.30!
Sledujte celé epizody na